Kościół podał nową listę grzechów, z których trzeba się spowiadać

Lista grzechów została opracowana przez Penitencjarię Apostolską.

Zwana także potocznie Trybunałem Pokuty – najwyższy sąd kościelny Kościoła rzymskokatolickiego rozpatrujący sprawy sumienia. Aktualnie jej najwyższym Penitencjarzem jest Mauro Picenza.

Czasy się zmieniają, więc dawne przewinienia i skazy na sumieniu, często nie mają wystarczającego odzwierciedlenia w nowej rzeczywistości. Trzeba więc było nazwać przewinienia, które pojawiły się wraz ze zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie.

Na zaktualizowaną listę trafiły zatem takie grzechy jak nieetyczne dążenie do sukcesów zawodowych, mobbing czy wyzysk pracowników.

W innej kategorii jako ciężkie grzechy znalazły się przewinienia dokonywane w sieci: oglądanie „treści dla dorosłych” w internecie, hejt, flirtowanie i zdrada w sieci, używanie akcesoriów do uzyskania satysfakcji seksualnej.

Na liście znalazły się także takie sprawy jak antykoncepcja hormonalna, a także informacja, że należy spowiadać się z in vitro, nawet jeśli tylko się tę metodę popiera.

Kościół nie zapomniał także o braciach mniejszych i do listy dołóżył także znęcanie nad zwierzętami.

Grzechem jest także zażywanie substancji odurzających nawet w niewielkich ilościach oraz całkiem nowa kategoria grzechu jakim jest zatruwanie środowiska.

Źródło: theage.com Miniatura wpisu:digitalspy.com