10 dziwacznych, naturalnych lekarstw naszych babć, które naprawdę działają

Gdy byłam małą dziewczynką, w wieku około 4-5 lat, dość często żądliły mnie osy. Na szczęście nie były to poważne wypadki, nie byłam uczulona, ale mimo wszystko do przyjemności to nie należało.

Szybko jednak zapominałam o bólu, a wszystko za sprawą domowej roboty lekarstwa, którego moja mama nauczyła się od mojej babci. Opuchlizna szybko znikała, ból ustepował, a ja znów tryskałam humorem.

Wystarczył ziemniak przyłożony do ukłucia. Jeśli przydarzyło mi się to wieczorem, ziemniak zostawał przewiązany na noc chustką, taśmą lub plastrem. Jeśli w ciągu dnia wystarczyło trochę go potrzymać. Może to brzmi dziwnie, ale ja wiem, że to skuteczne, bo sprawdzone na własnej skórze.

Poniżej zebrane zostały podobne skarby z babcinej apteczki.

1. Artretyzm

Rodzynki nasącz w dżinie i zostaw na noc. Witaminy z rodzynek i substancje przeciwzapalne szybko usuną opuchliznę stawów i ból.

2. Nieświeży oddech

Zamiast gumy czy odświeżacza do ust weź kawałek selera lub pietruszki i żuj długo i dokładnie. Dzięki temu Twój oddech będzie świeży, a przy okazji warzywa wspomogą trawienie.

3. Ból ucha

Mam to dokładnie przetestowane. Wlej dwie krople wody utlenionej do ucha i połóż się na przeciwnej stronie. Pozwól by woda swobodnie buzowała. Kiedy przestanie wylej wodę z ucha. Ból szybko powinien ustąpić.

4. Utrata włosów

Przygotuj napar z pokrzywy lub skrzypu – obydwie te rośliny mają wysoką zawartość krzemionki, która wzmacnia tkankę włosów.

5. Siniaki

Miejsce po uderzeniu trzeba posmarować masłem. Nie pytajcie jak to działa. Po prostu działa. Siniak ani obrzęk nie powstaną.

6. Infekcje dróg moczowych

Dodaj trochę sody do wody i wypij. Twój mocz będzie bardziej alkaliczny, co utrudni bakteriom rozmnażanie się.

7. Wzdęcia

Zjedz kilka moreli, są bogate w potas i błonnik. Jedz regularnie i nie będziesz więcej rozpinać guzika po posiłku.

8. Brodawki

Szczelne zakrycie brodawki taśmą klejącą, izoluje wirus od dostępu tlenu. Kilka dni wystarczy, żeby się jej pozbyć.

9. Zapalenie piersi i obrzęki

To trochę tak jak z masłem. Nie wiadomo dlaczego, ale działa i przynosi ulgę przy zapaleniu piersi, a także obrzękniętym nogom.

10. Ugryzienia owadów

I na koniec wspomniany już ziemniak. Dlaczego działa? Bo ma właściwości przeciwzapalne, a także przeciwdziała wysuszeniu skóry, przez co łagodzi podrażnienie.

Macie swoje rady przekazywane od pokoleń? Podzielcie się w komentarzu na facebooku.