10 najbardziej niezwykłych i ekstremalnych restauracji na świecie.

Dlaczego odwiedzamy restauracje? Otóż powód jest prosty. Każdy pragnie od czasu do czasu jakiejś odmiany. I nie chodzi tu tylko o spróbowanie jakiejś nowej, regionalnej czy egzotycznej potrawy. Restauratorzy dbają o to, aby klient oprócz wyszukanych posiłków na długo zapamiętał ich lokal.

Przedstawiamy wam zatem listę 10 restauracji, położonych w nietypowych miejscach, z niecodzienną obsługą czy nietypowym stylem przygotowania potraw.

10. ‘S Baggers, Norymbergia, Niemcy

Twórców tej restauracji musiał chyba zainspirować jakiś film science fiction. Zamówione przez komputer jedzenie zjeżdża z góry po czymś, co przypomina roller coaster. Goście twierdzą, że podczas podawania napojów nie zostaje rozlana nawet jedna kropla.

9. KinderkookCafe, Amsterdam, Holandia

Co niezwykłego jest w tej restauracji? Posiłki przygotowują dzieci ze specjalnymi umiejętnościami kulinarnymi. Pomagają im też ochotnicy i stażyści.

8. Dinner in the sky, Bruksela, Belgia

Gratka dla miłośników dobrego jedzenia i niezapomnianych wrażeń. „Dinner in the sky” jest firmą, która organizuje podniebne obiady w pięknych miejscach świata. Odwiedziła już blisko 40 krajów na całym świecie.

7. El Diablo, Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania

Restauracja znajduje się na szczycie nieaktywnego wulkanu. Oprócz pięknych widoków czymś, co przyciąga turystów jest sposób przygotowywania posiłków. Wykorzystuje się do tego ciepło geotermalne o temperaturze 450-500 stopni, które wydobywa się z krateru wulkanu.

6. Restauracja Ithaa Undersea, Malediwy

Podaje się tu kuchnię europejską i azjatycką, lecz nie to naprawdę przyciąga turystów. Czekając na zamówione danie możemy podziwiać piękno podwodnego świata. Restauracja mieści się w szklanej kopule umieszczonej na dnie oceanu, na głębokości 5 metrów. Na szczęście Tsunami z 2004 roku nie uszkodziło restauracji.

5. Restauracja u stóp wodospadu, Filipiny

Bajeczne, otoczone bujną zielenią miejsce, u stóp wodospadu w południowo-wschodniej części Filipin. Autentyczna lokalna kuchnia i niesamowity klimat sprawiają, że tego miejsca nie da się zapomnieć.

4. Restauracja Fangweng, Yichang, Chiny

Niezwykła restauracja położona na ścianie skalnej nad Jangcy najdłuższą rzeką w Chinach. Sale restauracyjne są jakby przyklejone do skał i zwisają nad wodami rzeki gwarantując gościom przepiękne widoki. Do głównej jadalni prowadzi 30 metrowy most wiszący 100 metrów nad wodą na ścianie urwiska.

3. Kayabukiya tavern, Japonia

Usiądź wygodnie, zamów swój posiłek i przeżyj szok, gdy zobaczysz kto ci go przyniesie. Zamiast kelnerów i kelnerek posiłki serwują tu urocze małpy. Jeśli będziesz zadowolony z obsługi, jako napiwek możesz dać im gotowaną soję.

2. Restauracja Snow Castle, Kemi, Finlandia

Cechą charakterystyczną tej lodowej restauracji jest to, że każdej zimy wygląda inaczej. Co roku budują ją od nowa. Na pewno właściciele nie potrzebują lodówek ponieważ temperatura wewnątrz wynosi – 5 stopni Celsjusza.

1. Soneva Kiri Resort, wyspa Ko Kood Tajlandia

W tej przedziwnej restauracji jak z bajki, goście mogą zjeść posiłek delektując się widokiem błękitnej wody i piaszczystych plaż, siedząc przy stolikach zawieszonych na drzewach starożytnych lasów tropikalnych.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł , podziel się nim! Udostępnij na Facebooku.

Źródło: Sanyou Cave Bridge, Nanjin Guan, Yiling District