10 obrzydliwie drogich rzeczy, które powinieneś mieć jak już będziesz milionerem.

Istnieją przedmioty, które zadziwiają nie tylko wyglądem czy pomysłowym wykonaniem ale również niedorzecznie wysoką ceną.

Oto lista 10 nadzwyczajnie drogich przedmiotów codziennego użytku:

1. Diamentowy smoczek

© ulubulu.com  

Najdroższy na świecie smoczek jest silikonowy z uchwytem wykonanym z białego złota i 280 diamentów. Kosztuje 17 000 $.

2. Złoty iPhone z diamentem

To nie jest normalny iPhone 6 – to wersja VIP pokryta złotem i platyną z diamentem. Jego koszt to 48 milionów dolarów. Bez komentarza…

3. Łóżko zdobione złotem i kamieniami szlachetnymi

© stuarthughes.com  

To luksusowe łóżko kosztuje ok. 6.3 miliona dolarów. Jego rama wykonana jest z najlepszych rodzajów drewna z jesion, kasztanowca i wiśni. Całość zdobi 106 kg (!) 24-karatowego złota oraz diamenty i szafiry. To się nazywa królewskie łoże!

4. Prezerwatywa Louis Vuitton

© designprovocation.com

Ten luksus kosztuje 68 dolarów i jest obecnie najdroższym kondomem na świecie. Ciekawostką jest, że to nie Louis Vuitton produkuje te prezerwatywy a projektant z Gruzji – Irakli Kiziria.

5. Odkurzacz wysadzany kryształami Swarovskiego

© electrolux.com  

Ten odkurzacz jest tak drogi i błyszczący, że został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Zdobi go aż 3730 kryształów Swarovskiego i kosztuje 20 000$. Ciężko sobie wyobrazić jak ktoś naprawdę sprząta nim dom.

6. Złoty rower

© goldgenie.com  

Rower w całości pokryty 24-karatowym złotem kosztuje tylko 400 000$. Jego siedzenie pokryte jest miękkim zamszem a rama wysadzana jest diamentami. Pozostawienie takiego pojazdu na zewnątrz jest bardzo ryzykowne, nawet mając solidne zapięcie.

7. Parasolka ze skóry krokodyla

© billionairecouture.com  

Najdroższa parasolka na świecie wykonana jest z krokodylej skóry i kosztuje 5 000$. Produkowana jest pod marką Billionaire Cuture założoną przez włoskiego milionera Flavio Briatore, projektowana przez Angelo Galasso.

8. Walizka elektryczna

© henk-suitcase.com  

Ta walizka kosztuje 20 000$. Wykonana jest z różnego rodzaje egzotycznych materiałów takich jak: końskie włosy, heban, magnez, aluminium, tytan, włókno węglowe, płótno i rożne rodzaje skóry. Ponadto koła wyposażone są w silniki elektryczne. Aby je włączyć, przechyl walizkę i pociągnij za uchwyt, a twój bagaż przejedzie tam, gdzie wskazany jest uchwyt.

9. Złote sznurówki

© mr-kennedy.com  

Para złotych sznurowadeł od Pana Kennediego kosztuje 19 000$. Przesyłka jest w cenie.

10. Niebieskie pierogi

© hybridtechcar.com  

Restauracja Golden Gates w Nowym Jorku oferuje swoim klientom najdroższe pierogi na świecie. Oprócz regularnych składników zawierają one gruczoły ryby żyjącej w głębinach oceanu. Przez to pierogi mają swoisty niebieski odcień. Ponoć są bardzo smaczne więc klienci chętniej płacą 2400 $ za 8 sztuk lub 4400 $ za 16 pierogów.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi 🙂 Udostępnij rodzinie i znajomym.

Źródło: oddstuffmagazine.com