11 kolorowych fotografii ukazujących rzeczywistość w obozach koncentracyjnych. Te zdjęcia łamią serce

Dziś dobrze wiemy czym naprawdę były koncentracyjne obozy pracy. Były miejscami masowej zagłady ludności przede wszystkim żydowskiej, ale także innych narodowości okupowanych przez hitlerowskie Niemcy.

W początkowych latach wojny do obozów trafiło 7 500 osób, w styczniu 1945 roku ich liczba wynosiła 715 tys.

Zarządzeniem Heinricha Himmlera 20 marca 1933 powstał w Dachau pierwszy obóz koncentracyjny.

Horror Holocaustu został ujawniony ponownie w postaci pokolorowanych fotografii.

Artysta Joel Bellviure stworzył projekt, który sprawił, że Ci, którzy zapomnieli czym był Holokaust, lub zaprzeczają mu „uważniej przyjrzą się barbarzyństwu, którego pamięć kalają”.

Uważam, że brak nam prawdziwej obiektywnej historii i poszukiwania odpowiedzi na przyczyny wojny, która zabiła ponad dziesięć milionów niewinnych ludzi, w tym co najmniej pięć milionów Żydów, to pozostawia miejsce na zaprzeczenie, które kwestionuje te liczby, a nawet sam Holokaust.

Na zdjęciach widzimy jak więźniowie obozów Ampfing w Niemczech po wyzwoleniu przez oddziały amerykańskiej armii trzeciej, Niemcy, 4 maja 1945 r. Armia USA odkrywa wagon transportujący do Dachau. Amerykańscy żołnierze zmuszają niemieckich cywilów z miasta Volary, by przeszli obok grupy ekshumowanych ciał 30 żydowskich kobiet zagłodzonych na śmierć przez oddziały SS i wiele innych scen z obozowego życia, skrzętnie dokumentowanego przez hitlerowców, które dziś stały się dowodami zaplanowanej i konsekwentnie przeprowadzanej zbrodni ludobójstwa.

„Barwny obraz Holokaustu może podnieść świadomość, że chociaż minęło siedemdziesiąt lat, esencja zła nigdy się nie rozwinie, że śmierć nie musi być odległą czarno-białą historią.”

Obrazy są trudne, ale trzeba je zobaczyć, aby zrozumieć, co działo się w tym czasie.

#1.

#2.

#3.

#4.

#5.

#6.

#7.

#8.

#9.

#10.

#11.