11 rzeczy, które robią szczęśliwe pary, zanim pójdą spać

Codzienność to ciągła gonitwa, która potrafi zabić najlepszy związek. Wiele godzin spędzacie w pracy i na obowiązkach, dopiero wieczorem zostaje wam czas dla siebie. Tylko, że wiekszość par wykorzystuje ten czas na to by… skutecznie psuć swoją relację.

Jeśli to czytacie jest spora szansa, że należycie do tych par. A wiecie, że sczęśliwe pary mają inny schemat i kurczowo się go trzymają?

Wpływa na to aż 11 zasad, których warto bezwględnie przestrzegać.

Co zatem robią takiego, że czują się w związku szczęśliwi?

1. Przełączają telefony w tryb cichy i odkładają je o ustalonej porze.

Naukowo potwierdzono, że uzależnienie od mediów społecznościowych hamuje uwalnianie oksytocyny w organizmie. Ten hormon odpowiada za emocjonalną intymność i więź. Psychoterapeuta Carol Carey radzi: wyłączcie telefony lub odłóżcie je najpóźniej o 21:00.

2. Zapominają o pracy.

Nie jest to łatwe, gdy pracodawca chciałby naszej uwagi i dyspozycyjności non stop. Nawet po pracy jesteśmy pracownikami i zapominamy, że pracujemmy po to by żyć, a nie żyjemy po to by pracować. Spróbuj zapomnieć o pracy i przestań sprawdzać służbową pocztę, nawet wtedy gdy jesteś w łóżku. Rozmowa w łóżku łączy pary emocjonalnie, pomaga zapomnieć o problemach i sprawia, że ​​oboje czują się zrelaksowani.

Żelazna zasada: w łóżku nie rozmawiamy o problemach.

3. Chodzą do łóżka w tym samym czasie.

Wiele par nie widuje się przez cały dzień i nawet wieczorem nie znajdują wspólnego rytmu. Według badań psychologa Curt Smitha szczęśliwe pary myją zęby i idą spać w tym samym czasie. Pomaga im to utrzymać ciepłą relację i intymność ich związku.

Z kolei większość związków zaczyna się sypać od zasypiania jednego z partnerów przed telewizorem w salonie…

4. Mają wieczorną rutynę.

Przestrzeganie tej samej codziennej rutyny pomaga lepiej spać. Przewidywalność wieczorów bardzo pomaga się wyciszyć, uspokoić i utrzymać bliskość z partnerem.

5. Doceńcie fakt, że wieczorem macie siebie dla siebie

Psycholog Ryan Howes sugeruje poświęcenie kilku minut przed snem na wyrażenie pozytywnych uczuć do partnera. Pomoże to zakończyć dzień pozytywnym akcentem i sprawi, że poczujesz się lepiej. Wpływa również pozytywnie na ogólny nastrój.
Spróbuj zapomnieć o wszystkim, co wydarzyło się tego dnia i zostaw wszystkie problemy i obawy przed drzwiami sypialni. Powiedz swojemu partnerowi, jak bardzo go kochasz. Bardzo ważne jest, aby wyrażać swoje uczucia poważnie i szczerze.

6. Nie kłócą się i nie poruszają drażliwych tematów.

Popołudnie jest lepszą porą na poruszanie trudnych kwestii. Warto je poruszyć tylko wtedy, gdy mamy pewność, że zdążymy omówić problemy, pokłócić, obrazić i przeprosić. W łóżku nie rozwiązano jeszcze żadnego problemu, co najwyżej spało się źle i każdemu było przykro, nawet rano. W łóżku każdy chce zapomnieć o problemach, to miejsce, gdzie wszyscy wkraczają po spokój i czułość.

7. Chronią swoją sypialnię przed dziećmi.

Według psychologa Michaela Vinera-Davisa, jedynym wyjątkiem, dlaczego możesz pozwolić dzieciom spać w łóżku, jest koszmar, który im się przyśnił. Twoja sypialnia powinna być twoją prywatną przestrzenią. Musicie mieć to miejsce tylko dla was dwojga, aby zachować swoją intymność.

8. Nie dzielą się łóżkiem ze swoimi zwierzętami.

Według badań University of Kansas, 63% ludzi śpiących ze swoimi zwierzętami domowymi nie ma wystarczającej ilości snu i intymnosci w związku. Zwierzę zakłóca sen i czułość między partnerami.

9. Nie piją alkoholu ani nie palą.

Wiele par lubi wypić kieliszek wina przed pójściem spać, który jak sądzą ułatwia stworzenie romantycznej atmosfery. Jednak gdy twoje ciało trawi alkohol, czas snu staje się krótszy. To sprawi, że następnego dnia czujesz się zmęczony, rozkojarzony i łatwo się irytujesz. Alkohol powoduje również chrapanie, a nikotyna sprzyja bezsenności.

10. Robią sobie masaż.

Specjaliści z National Foundation of Sleep potwierdzają, że lekki i relaksujący masaż przed snem poprawia jakość snu, zmniejsza niepokój i wyjątkowo silnie zbliża pary.

11. Nie zapominają o przytulaniu i pocałunkach.

Nie zapomnij pocałować partnera przed snem, a także przytulić się przez kilka minut, gdy już jesteś w łóżku. Jest to bardzo relaksujące i wywołuje pozytywne emocje. Psychologowie są pewni, że jeśli przytulicie się przed snem, twój związek nie będzie miał kłopotów.

Zdawaliście sobie sprawę jak wieczorna rutyna silnie wpływa na jakość waszego związku?

Źródło i Fotografie: brightside.me