13 rzeczy, które mężczyźni uważają za najbardziej pociagające w kobietach. Niektóre mogą dziwić!

Pociąg fizyczny do konkretnej osoby to sprawa bardzo indywidualna. Tajniki tej sekretnej wiedzy od lat próbują zgłębić i naukowo wyjaśnić najrozmaitsi badacze.

Bez trudu jednak udało się im wyodrębnić te elementy, na które mężczyźni odpowiadają znacznie większym zainteresowaniem niż na inne.

I choć trudno znaleźć dwóch mężczyzn, którzy na ten sam zestaw cech zareagują tak samo, to udało się uszeregować te, które wzbudzają statystycznie największe pozytywne wrażenie.

1. Okulary

U nastolatek się nie sprawdzają. Młodzi chłopcy mają proste skojarzenia i okularnica dla nich to będzie raczej kujonka niż dziewczyna na randkę czy szpan przed kolegami. Ale o dziwo jak tylko wyrosną zmienia się zupełnie ich wyobrażenie o okularnicach. Kobiety w okularach to dla nich kobiety interesujące, elokwentne, mądre i … bardzo seksowne. Naukowcy oceniają, że może to być efekt pierwszych fascynacji na przykład nauczycielkami.

2. Skórzane elementy

Mężczyźni dobrze sobie radzą w odróżnieniu tego co tandetne i kiczowate od tego co zmysłowe i ciekawe. Dlatego skórzane elementy garderoby będą dla nich pociągające jeśli będą w dobrym guście. Kobiety ze skórzanymi elementami garderoby będą dla nich silne i budzące pożądanie. Szczególnie dla tych mężczyzn, którzy skrycie pragną poddać się woli silnej, dominującej kobiety.

3. Legginsy

Oczywiście wtedy, gdy pokazują ładne kształty, niekoniecznie idealne ale takie, które danemu mężczyźnie się podobają. Większość z nich woli widzieć niemal wszystko niż odkrywać to po trochu.

4. Naturalny wygląd

Nie oszukujmy się, to nie oznacza, że kobieta ma być zupełnie saute. Ale delikatny makijaż będzie się mężczyznom podobał o wiele bardziej niż mocny. Chyba, że czerwonej szminki użyjesz wyłącznie dla niego i odpowiednio mu o tym opowiesz…

5. Męskie ubrania

Nie będzie zadowolony gdy będziesz non stop podbierać mu ubrania i wyglądać jak mężczyzna. Ale są sytuacje, gdy ujrzenie cię w swojej koszuli uzna za mega zmysłowe.

6. Zadbane dłonie

Ani kilkucentymetrowe, brokatowe tipsy, ani obgryzione paznokcie nie zrobią na nim wrażenia. Ale przyjemne dłonie i ładne paznokcie zadziałają na pewno.

7. Szpilki

Nie wymagają byś nosiła je wszędzie, ale na wyjście zdecydowanie będziesz mu się podobała bardziej w szpilkach niż w balerinach.

Są oczywiście mężczyźni, którzy lubią dziewczyny w fajnych, krótkich fryzurkach, ale przytłaczająca większość szaleje za długowłosymi kobietami.

9. Sportowe buty

 

O dziwo mężczyźni lubią też swobodny wygląd kobiet, gdy są ubrane nonszalancko, a na nogach mają tenisówki lub trampki. Większość uznała za bardziej seksowne tenisówki białe i odsłaniające kostkę.

10. Brzuch

Jeśli masz ochotę odsłonić fragment ciała, to jak się okazuje nie musi to być głęboki dekolt. Więcej mężczyzn zareagowało na odsłonięty brzuch niż ramię czy dekolt właśnie.

11. Bielizna

O bieliźnie wspominać nawet nie trzeba. To dość oczywiste. Ale już trochę mniej oczywistym jest to, że większość mężczyzn wybrałaby białą, koronkową bieliznę niż każdą inną.

12. Proste sukienki

Znamiennym jest, że gust męski w kwestii sukienek bardzo różni się od kobiecego. Kobiety uważają, za ładne sukienki obcisłe, drapowane, zdobione, o skomplikowanym kroju i w gładkim kolorze. Mężczyźni na ładną wskazują sukienki o prostym kroju, długości od kolan do połowy łydki, kolorowe, zwiewne. Według nich sukienka powinna czynić kobietę romantyczną i dziewczęcą.

13. Osobowość

Podczas badań okazało się, że często mężczyźni nie potrafią wskazać cechy, która przyciągnęła ich uwagę. Opisywali wtedy, że to ogólne wrażenie czy wyobrażenie o charakterze kobiety. Uśmiech, spojrzenie, gest czy słowo miały często silniejsze działanie niż konkretna cecha wyglądu.

Podziel się ze znajomymi!