Ci ludzie do złudzenia przypominają znane gwiazdy. Nie sposób odróżnić

Na Facebooku funkcjonuje strona Slavorum, jej misją jest zbieranie ciekawostek dotyczących Słowian, kultury i tradycji i prezentowanie ich z przymrużeniem oka.

To tam powstała lista osób z nacji Słowiańskiej, które bardzo przypominają znane osoby. Początkowo strona miała dotyczyć turystyki krajów słowiańskich, ale szybko wszystko poszło w inną stronę. Specyfika krajów Europy Wschodniej i Środkowej okazała się być humorystycznym zagadnieniem i stanowić o wiele atrakcyjniejsze treści do dzielenia się zarówno pomiędzy Słowianami, jak i dającycm wgląd innym nacjom w kulturę tradycję i cechy narodów zakorzenionych pomiędzy Azją, a Europą Zachodnią.

Lista tych sobowtórów dowodzi, że wszyscy mają słowiańskie korzenie 😉

1. Angelina Jolie

2. Justin Bieber

3. Nicole Kidman

4. Anthony Hopkins

Kim tak naprawdę są Słowianie? Dziś przedstawiciele tej grupy dzielą się na kilka mniejszych. Zachodnich Słowian, czyli Polaków, Czechów i Słowaków, Wschodnich Słowian, do których zaliczamy Rosjan, Białorusinów i Ukraińców i Południowych Słowian, czyli Bośniaków, Serbów, Chorwatów, Bułgarów, Macedończyków, Słoweńców i mieszkańców Czarnogóry. Oczywiście wielu z nich, w związku z emigracją żyje na wszystkich kontynentach, z czego najwięcej w Ameryce.

5. Donald Trump

6. Bruce Willis

7. Dr. House

8. Amy Winehouse

9. Julia Stiles

Historia bynajmniej nie sprzyjała pozytywnym, dobrym relacjom pomiędzy z poszczególnymi grupami Słowian. Ale związki, cechy, podobieństwa kulturowe, etniczne, światopoglądowe, językowe, zwyczajów czy obrzędów czynią z tej grupy stosunkowo zwartą gałąź ludów indoeuropejskich. A w obserwacji trudno nie dostrzegać podobieństw, choćby z przymrużeniem oka miała to być wszechwiedząca babcia, głowa rodu, czy młodzieniec w dresach miłujący głośną muzykę i samochód marki BMW.

10. Harry Potter

11. Ron Weasley

12. Snape czy to ty?

Słowianie to największa grupa etniczna w Europie. Mówi się, że każdy tu musi mieć swojego sobowtóra, a najprawdopodobniej każdy z nas ma kilku. Ale też prawdopodobieństwo spotkania jest niewielkie. Znane osoby łatwiej uzyskują informację, że ich mają, właśnie dlatego, że są znane.

Według Michaela Sheehana, naukowca zajmującego się neurobiologią, „genetyczna różnorodność, zwłaszcza w obrębie grupy etnicznej, jest ograniczona. Można to porównać do tasowania kart. Jeśli przetasujesz ją wiele razy to w pewnym momencie trafisz na jedną kartę dwa razy.”

13. John Snow

14. Leonardo DiCaprio

15. Cara Delevingne

Jednak szanse na spotkanie swojego sobowtóra są niewielkie. Postrzeganie ludzkich twarzy jest bardzo subiektywne.

Ma to związek z tym jak patrzymy na twarze. Jedni zaczną od oczu, później spojrzą na usta i nos. Znowu inni zaczną od nosa, a skończą na oczach. Zmiana kolejności, według której oglądamy twarze może kompletnie zmienić twój sposób postrzegania danej osoby.

Jednak osoba widzi uderzające podobieństwo, inna żadnego. Przy powyższych sobowtórach pomaga oczywiście wyraz twarzy na zdjęciu, czy charakteryzacja ubiór, czy fryzura, które dopełniają wrażenie podobieństwa.

Spotkaliście kiedyś swojego sobowtóra? Albo ktoś powiedział Wam, że jesteście do kogoś uderzająco podobni?