15 zdjęć, które dowodzą, że odchudzanie to głupi pomysł

Jedne z kobiet mogą z dumą prezentować zalety swojej sylwetki pod ubraniami, inne rozpaczliwie kamuflują niedoskonałości w wielkich, ciepłych swetrach.

Te drugie teraz żałują, że nie zrzuciły kilogramów.

Ale czy naprawdę trzeba schudnąć, aby stać się właścicielką idealnej figury? Poniższe zdjęcia zainspirują cię do uprawiania sportu i dowiodą, że wskazówka wagi może pozostać nie zmieniona, a nawet przybrać, a mimo to ciało prezentuje się wspaniale.

Żadna z dziewcząt na tych zdjęciach nie schudła, wręcz przeciwnie, niektóre nawet zyskały na wadze, ale ich zmiany są naprawdę godne podziwu.

1. To takiej zmiany konieczne są ćwiczenia i wytrwałość. Najpierw będzie trudno, ale potem z radością będziesz biegła na siłownię.

2. Nie musisz głodować – musisz natomiast wzmocnić mięśnie. Tłuszczyk zamieniony na mięśnie pozwoli uzyskać efektowny kształt sylwetki.

3. Waga bywa zwodnicza. Istotniejsze jest to, co składa się na tą wagę. Jeśli twoja tkanka tłuszczowa jest rozbudowana, a tłuszcz zalega w boczkach, brzuchu, udach, ramionach i pośladkach nie służy on ani twojemu zdrowiu ani urodzie.

4. Kiedy zaczniesz aktywnie ćwiczyć waga przestanie cię frustrować, bo będziesz czuła się zdrowa i pełna energii, a jednoczesnie lżejsza i silniejsza. Szybko zrozumiesz, że nie musisz tracić na wadze, by wyglądać i czuć się lepiej.

5. Zdrowy styl życia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna – jest to właściwa droga do perfekcyjnych parametrów i sylwetki.

6. Jeśli waga nie uległa zmianie, ale proporcje tkanki mięśniowej i tłuszczu się zmienią, będziesz wiedzieć, że jesteś na dobrej drodze. To bardziej motywujące niż głodzenie się i chudnięcie.

7. Często ci, którzy uprawiają sport, są pytani, ile stracili odkąd zaczęli ćwiczyć. Fakt, że zbudowane na zewnątrz i sprawne dziewczyny nie straciły ani jednego kilograma, jest dla wielu naprawdę zaskakujący.

8. Ważne jest, aby pamiętać, że mięśnie są cięższe niż tłuszcz, ponieważ komórki tłuszczowe są lżejsze niż komórki mięśniowe.

9. Waga może być wyższa niż poprzednio, a wolumeny będą znacznie niższe.

10. Przy tej samej wadze zaczniesz nosić mniejsze rozmiary ubrań i słyszeć pozytywne komentarze na temat swojej sylwetki.

11. Nie czekaj na właściwy moment – zaczynij ćwiczyć, a po kilku miesiącach możesz osiągnąć niesamowite rezultaty, nawet nie zmniejszając początkowej wagi.

12. Najważniejszą rzeczą nie jest waga, ale połączenie doskonałego wyglądu i doskonałego stanu wewnętrznego.

13. Każdy, kto wzmocni mięśnie przestaje martwić się swoją wagą i jest całkowicie zadowolony ze swojego odbicia w lustrze.

14. Ci, którzy kochają siebie, znajdują sposoby, by przywrócić swojemu ciału kondycję i wygląd, które pozwalają żyć w zgodzie ze sobą i ze światem zewnętrznym.

15. Wszystkie prawdziwe zmiany zaczynają się od wewnątrz. Musisz dokonać wyboru i przezwyciężyć lenistwo.

Źródło i Fotografie: boredpanda.com