2 lata policja bezskutecznie szukała 4-latki. W końcu udało się ją znaleźć… pod schodami

4-letnia dziewczynka zaginęła w 2019 roku. Dziewczynka miała zostać uprowadzona podczas pobytu u krewnego, który został opiekunem prawnym jej i jej siostry.

Podejrzewano, że uprowadzili ją biologiczni rodzice dochodzenie jednak nie przyniosło rezultatu. Ojciec dziecka twierdził, że to matka porwała małą i wywiozła do Pensylwanii. Ona natomiast oskarżała ojca.

Każdy trop kończył się ślepą uliczką

Wszystkie tropy okazały się ślepe i gdyby nie tajemniczy donos na policję mała Paislee Shultis nie zostałaby odnaleziona.

Policja w Saugerties otrzymała informację, że w jednym z domów może być przetrzymywana zaginiona dziewczynka. Okazało się, że dom był wynajęty przez dziadka dziewczynki ze strony ojca Kirka Shultisa Sr.

Podczas wizyty policji mężczyzna zaprzeczył obecności dziecka, ale Detektyw Erik Thiele postanowił uważnie przeszukać dom. Śladów dziecka nigdzie nie było jednak schodząc ze schodów na piętrze między szczeliną pomiędzy stopniami zobaczył przycięty kawałek materiału.

Czujność detektywa

Fragment tkaniny przykuł uwagę śledczego i przyjrzał się szczelinie bliżej. Rozkazał ekipie policyjnej usunąć stopień i wtedy ich oczom ukazały sie malutkie stopy dziecka.

„Po usunięciu kilku kolejnych stopni, dziecko i jej porywacze zostali odkryci w środku. Przestrzeń była mała, zimna i mokra”.

Kimberly Cooper, Kirk Shultis Jr. uprowadzili córkę i ukrywali ją z pomocą dziadka. ​​Policja znalazła w domu sypialnię, która choć pozbawiona dziecięcych rzeczy wydawała się należeć do Paislee. Do kryjówki zapewne była zabierana, gdy przed domem pojawiał się ktoś obcy.

Sąsiadka domu, w którym było przetrzymywane dziecko była zszokowana, gdy dowiedziała się o tym fakcie.

„Jakim cudem nie zobaczyłam tam nigdy dziecka? – powiedziała Mrs Wrolsen. „Mam konia i cały czas jeżdżę w górę iw dół drogi. Nigdy nie było dzieci na zewnątrz. Nigdy żadnego nie słyszałem, nigdy żadnego nie widziałem. To straszne.

Ojcu i synowi postawiono zarzut uprowadzenia pierwszego stopnia i wykroczenia zagrażające dobru dziecka. Matka została oskarżona o pomoc w uprowadzeniu i wykroczenie zagrażające dobru dziecka.

Całej trójce wydano zakaz zbliżania się do Paislee, która wróciła do siostry i opiekuna prawnego.

Dziewczynka po odkryciu w schowku pod schodami została przebadana i fizyczny stan jej zdrowia był dobry. Nie chodziła do szkoły i nie umie pisać ani czytać.

Źródło: usatoday.com, NBC, Miniatura wpisu: usatoday.com/twitter