5 rodzajów farbowania włosów, które wyglądają luksusowo

Modny i luksusowy kolor włosów według aktualnych trendów – to naturalne odcienie, ale nieco podbite w sposób, który sprawia, że włosy wyglądają niezwykle atrakcyjnie.

Jak osiągnąć taki efekt? To kwestia koloru i techniki.

Odcienie ciemnego blondu

Chłodne, jasne odcienie blondu nie tracą na aktualności. Ale nie zapominajmy o innych „blond” paletach – na przykład ciemnych odcieniach blondu. Główną zasadą jest tutaj zastosowanie miękkich i płynnych przejść, jeśli do farbowania używasz kilku odcieni.

Ciemny blond, półtony orzecha laskowego wyglądają szlachetnie i elegancko. Idealny kolor dla kobiet o ciepłym typie karnacji. Nawiasem mówiąc, pielęgnacja włosów w odcieniach ciemnego blondu jest znacznie łatwiejsza w porównaniu z odcieniami platyny, popiołu i innych bardzo jasnych odcieni blondów.

Technika babylights

Technika babylights polega na rozjaśnianiu pasm tylko na wierzchniej warstwie włosów. Koloryzacja tym sposobem sprawia, że włosy będą „jaśniejsze”, a otoczenie się nawet nie zorientuje, że zmieniłaś kolor – całkowita naturalność, ponieważ koloryzacja naśladuje naturalny efekt rozjaśniania włosów słońcem.

Babylights ma jeszcze jedną zaletę. Ta technika jest uważana za najdelikatniejszą. Po pierwsze, nie wszystkie pasma są rozjaśniane. A po drugie, do farbowania nie jest używana folia, a papier termiczny.

Odcienie mokki

Głęboka mokka to jeden z najbardziej wyrazistych odcieni dla brunetek. Ta koloryzacja jest obecnie u szczytu popularności. Sam kolor przypomina mocną kawę, rozcieńczoną kilkoma kroplami mleka. Głęboki, pełny i wyrazisty.

Odcienie mokki są często używane do koloryzacji techniką shatush, ombre. Dzięki temu nie tylko otrzymujesz luksusowy kolor włosów, ale także wizualnie je pogrubiasz.

Malowanie Airtouch

Technika airtouch wymaga od kolorysty szczególnych umiejętności – w procesie koloryzacji suszarka „wydmuchuje” poszczególne pasma, na które następnie nakładana jest farba. Będziesz musiała siedzieć w fotelu stylisty przez co najmniej kilka godzin. Jednak efekt jest tego wart.

Airtouch polega na barwieniu poszczególnych pasm w odcieniu zbliżonym do głównego. Drobne pasemka łączą się z resztą włosów, tworząc wielopłaszczyznowe przejścia odcieni.

Najważniejsze cechy kolorowania

Pasemka to stara technika, ale dziś stosowana jest w zupełnie inny sposób niż kiedyś. Nadaje odcieniom głębi, wielopłaszczyznowości, naśladuje naturalną wielobarwność włosów, a jednocześnie urozmaica ją odcieniami, wizualnie nadając im połysk i gęstość.

Cóż może wyglądać bardziej elegancko i luksusowo?

Miniatura wpisu: instagram.com