Classmates Friends Bag School Education

500+ na pierwsze dziecko już od lipca i kolejne obietnice wyborcze. Młodzi i emeryci – wszyscy zyskają

Na konwencji wyborczej PiS, prezes Jarosław Kaczyński, ogłosił nowy program swojej partii. Wszyscy z niecierpliwością czekali jaki kolejny plusowy program przedstawi.

Tymczasem prezes sięgnął do źródła czyli 500 plus. Ogromna rzesza wykluczonych dotąd pierwszych dzieci w rodzinie i jedynaków stanie się beneficjentem programu i otrzyma dodatek 500 zł.

To, co PiS tłumaczył wprowadzajac 500+ jako niemożliwe i zbyt kosztowne, teraz stanie się faktem.

Ale rodziny z dziećmi nie są jedynymi uwzględnionymi w wyborczym menu.

Dla młodych do 26 roku życia PiS proponuje brak podatku PIT. Praca młodych pracowników ma nie być opodatkowana. PiS deklaruje obniżenie podatku pracowniczego w ogóle, ale na razie nie poznaliśmy szczegółów.

Dla emerytów ma być tzw. trzynastka. Każdy emeryt miałby dostać taką samą, raz w roku wypłatę 1100 zł czyli równowartość najniższej emerytury. Już w maju miałaby zostać wypłacona pierwsza.

Prezes zrobił także ukłon w kierunku mieszkańców wsi i mniejszych miast. Podkreślił, że w ostatnich latach została zlikwidowana ponad połowa wcześniej istniejących połączeń komunikacyjnych, co utrudnia życie ludzi mieszkającymi poza głównymi centrami. Prezes chce to zmienić.

Odniósł się także to przyszłych zarzutów o to, że to czcze obietnice i powiedział:

Widzę już naszych przeciwników, którzy mówią „obiecanki cacanki”. Już na 1 maja swoje „trzynastki” dostaną emeryci. Od 1 lipca 500 plus na każde dziecko! Pozostałe zobowiązania wypełnimy do 21 września tego roku

Analitycy twierdzą, że na proramie 500+ PiS wygrał poprzednie wybory, czy tym razem także mu się uda? Jak sądzicie?