7 rzeczy, które denerwują Polaków w Amerykanach

Stany Zjednoczone Ameryki są uważane przez wielu za raj na Ziemi, Marzymy o wizach i życiu jak z amerykańskiego snu.

Nie wszystko jednak jest tam różowe. Do wielu cech Amerykanów, zwyczajów i sposobu myślenia nie tak łatwo się przyzwyczaić. Niektóre rzeczy emigrantów z Polski doprowadzają do szału.

1. Amerykanie – zamknięci, konserwatywni, prości ludzie

Ogólnie rzecz biorąc, naród amerykański nie jest szczególnie mądry i zaradny. Nawyk robienia absolutnie wszystkiego zgodnie z zasadami jest wpajany Amerykanom od dzieciństwa. Dla nich prawo jest rzecza świętą. I to ogólnie jest ok, ale czasem prostota przybiera to dość skrajne formy i pokazuje ich ograniczoną zdolność do samodzielnego myślenia. Nie potrafia tez radzić sobie z drobnymi naprawami i ze wszystkim dzwonia do fachowca.

2. Jedzenie Amerykanów jest naprawdę bardzo specyficzne

Jeśli nie wszyscy, to bardzo wiele osób ciągle żyje o hamburgerach, frytkach i krakersach, pije colę i tak dalej. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz słaby żołądek, bardzo trudno będzie przyzwyczaić się do amerykańskiej kuchni.

3. Amerykańskie kobiety nie dbają o siebie

To fakt: Polki są ogólnie piękniejsze i urodziwsze niż Amerykanki. Ale i w dbałości o siebie znacznie je przewyższają. Amerykanka w tsircie i rozciągniętych dresach to normalność, w Polsce raczej rzadki widok na ulicy. Amerykankę można spotkać nawet w masece w sklepie.

4. Amerykanie nie są szczególnie dobrani ze względu na wygląd

Kontynuując poprzedni punkt – osoba może mieć iPhone’a z najnowszego modelu, ale będzie ubrana jak bezdomna. Albo kobieta ważąca ponad sto kilogramów wyyjdzie w legginsach lub w mini spódniczce. Amerykanie są bardzo bezpośredni i nie zależą zbytnio od opinii innych, więc nie przywiązują specjalnej uwagi wygladowi zewnętrznemu. Bardzo zróżnicowane etnicznie, cechami zewnętrznymi pary są na porządku dziennym.

5. Hipokryzja czy uprzejmość?

Amerykanin zawsze zapyta, jak się miewasz i co nowego. Ale w rzeczywistości wcale ggo to nie interesuje. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych Ameryki uważają to uprzejmość, a my za – hipokryzję.

6. Życie w Ameryce jest bardzo drogie

Ceny mieszkań – koszmar. Wielu Amerykanów wynajmuje mieszkanie całe życie lub mieszka na kredyt do końca swoich dni. I służba zdrowia – jest przeznaczona dla bogatych. Lepiej od razu ubezpieczyć się jak najwięcej, w przeciwnym razie umrze się szybciej i taniej, niż wyleczy z popularnej choroby.

7. Ogromne podatki

Podatki w Ameryce są rzeczą świętą. Muszą być opłacane przez wszystkich, a niepłacenie ich uznane jest za poważne przestępstwo. W Stanach Zjednoczonych lepiej płacić podatki. A są one tam bardzo wysokie!

Jak widać, amerykański sen nie jest dla każdego. A czy ty mógłbyś mieszkać w USA?

Źródło:lemurov.net