Biały lew i biała tygrysica mieli dzieci – Natura pozwoliła na tak niezwykłe połączenie!

Miejsca występowania lwów i tygrysów w naturze bardzo rzadko się pokrywają.

Jeśli już te dwa gatunki trafią na siebie, to rywalizują raczej o posiłek i nie w głowie im międzygatunkowe amory.

Ale w niewoli to co innego. Jak się okazuje takie krzyżówki są możliwe. Pierwsze próby dokonywane były z ciekawości.

Potomkowie samicy tygrysiej i lwiego samca zwane są lygrysami, a konfiguracji odwrotnej tyglewami.

Połączenie genów tych gatunków powoduje, że potomkowie dziedziczą je zależnie od konfiguracji nieco inaczej. Tyglewy rzadko dorastają do wymiarów rodziców zaś lygrysy osiągają, znacznie większe od rodziców, rozmiary. To największe koty na świecie. Podczas, gdy dorosły lew spożywa 3 kg posiłku na raz, lygrys potrzebuje go aż 11kg!

Samice zarówno lygrysów jak i tyglewów są płodne ale samce już nie, dlatego nie mogą się rozmnażać w ramach nowego gatunku.

Hybrydy są bardziej narażone na choroby i żyją krócej. Ogólnie rzecz biorąc, poza ich oryginalnością, brak jest sensownego uzasadnienia krzyżowania tych gatunków.

Jednak ogrody i parki, w których żyją, chętnie wspierają takie krzyżówki, ponieważ cieszą się one ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Daje to parkom, rzecz jasna, wymierne korzyści.

Lygrysy i tyglewy nie są więc niczym unikatowym. Ale jak dotąd nie udało się nikomu skrzyżować białego lwa i białej tygrysicy. Zarówno białe lwy afrykańskie jak i białe tygrysy bengalskie są bardzo rzadkie, i mało który ogród chciałby ryzykować ich łączenie. Na świecie jest tylko 1200 białych tygrysów i zaledwie 300 białych lwów. W parku T.I.G.E.R w Myrtle Beach, w Karolinie Południowej udała się ta sztuka.

Park zezwolił na skojarzenie dwóch swoich najbardziej niesamowitych okazów – białej tygrysicy Saraswati i białego lwa Ivory. Jego rezultatem są cztery sztuki jednych z najrzadszych i najpiękniejszych stworzeń na planecie!

Urodziły się cztery nowe kociaki: Yeti, Odlin, Sampson i Apolo! Te małe kule z puchu są wyjątkowo piękne i niezwykle rzadkie.

Na razie są bardzo małe, ale urosną naprawdę duże. Ich wujek Herkules jest największym lygrysem na świecie. I podobnie jak on będą wielką atrakcją parku.

Urzekły Cię te maluchy? Co sądzisz o takich krzyżówkach? Podziel się z nami swoją opinią!

Źródło/Fotografie: myrtlebeachsafari
Źródło: honesttopaws