Były prezydent opublikował niepokojący wpis: „Odczuwam, odrywanie ciała od kości”

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował na swoim profilu na facebooku, że został zakażony koronawirusem.

Informacja ta została potwierdzona zarówno przez dyrektora biura Lecha Wałęsy jak i jego syna, posła KO Jarosława Wałęsę.

Prezydent zakażony

Potwierdzam. Test z apteki wykazał pozytywny wynik. Czekamy na wynik drugiego testu wykonanego w szpitalu przy ul. Polanki w Gdańsku. Ma kaszel i ból gardła, trzeba trzymać kciuki. – powiedział nam Jarosław Wałęsa dziennikarzowi Wirtualnej Polski

Syn prezydenta poinformował też, że są inne osoby z biura prezydenta Wałęsy, które także są zakażone.

Niepokojący wpis prezydenta

Prezydent na razie pomimo fatalnego samopoczucia nie jest hospitalizowany i przebywa w domu.

Choć wpis prezydenta brzmi niepokojąco. Lech Wałęsa napisał w nim:

„Nie mogę uwierzyć !!!! 1. 3 razy zaszczepiony 2. pobrane 3 wymazy. Jestem zainfekowany. A. Ból głowy. B. Nie mogę rozgrzać ciała. C. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić” – napisał na swoim profilu na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

Koronawirus w Polsce

Tylko dziś potwierdzono w Polsce 36 665 nowych zakażeń koronawirusem. Tak wysokiego wyniku nie było od początku pandemii. DO tej pory najwyższą dobową liczbę zakażeń odnotowano 1 kwietnia 2021 roku było wówczas 35 251 nowych zakażeń.

W porównaniu do ubiegłego tygodnia wzrost zakażeń wyniósł 128 procwięcej i jest on najwyższy od początku trwania pandemii.