Cała sala krzyczała J****ć PiS na hucznej studniówce. Jeden uczeń poniesie karę.

Jak co roku podczas studniówek uczniowie czymś zaskoczą opinię publiczną.

W tym roku do panteonu sławy przejdzie III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu.

Czym zasłynęła studniówka w III LO?

Gdyby kontrowersyjna piosenka, przy której bawili się uczniowie po prostu się na studniówce pojawiła, zapewne nic by się nie stało. Jednakże nagranie z tego epizodu trafiło do sieci, a telewizja publiczna tvp.info nagłośniła sprawę.

O co chodziło?

Otóż podczas zabawy w restauracji Nowa Holandia w Elblągu, z głośników popłynęła piosenka Cypisa, znana ze strajku kobiet. Uczniowie ochoczo bawili się przy utworze i skandowali do refrenu wraz z wokalistą „J****ć PiS”. Antyrządowa piosenka jest przeróbką utworu „Call on Me”.

Następnie jeden z uczniów zamieścił z tego zdarzenia krótki film na TikToku.

To wzbudziło zdecydowaną dezaprobatę dziennikarzy TVP, którzy od razu poprosili o komentarz dyrektora szkoły.

Co na to dyrekcja szkoły?

Nagranie zostało opublikowane przez jednego z uczniów III LO, zaraz po wybuchu afery zostało usunięte, ale w internecie nic nie ginie, więc szybko znalazło się na innych profilach.

Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory — skomentowała dyrektor Barbara Orzech. – Takie zachowanie (…) jest absolutnie naganne. Niestety, incydent miał miejsce około godziny 2, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani — dodała dyrektorka III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu.

Konsekwencje

Uczeń, który opublikował – a następnie usunął – nagranie, został wezwany z rodzicami na rozmowę dyscyplinującą. Nastolatek zostanie ukarany naganą dyrektora szkoły – dowiadujemy się z rozmowy TVP.info z dyrektorką szkoły Beatą Orzech.

Źródło: twitter, tvp.info, fakt24, Miniatura wpisu: twitter