Chłopak z zespołem Downa ryzykuje życie, by uratować tonące dzieci. W tym czasie inni stoją i się gapią

Taka jest miara człowieka ile jest w stanie zrobić dla innych.

Podczas gdy jedni ludzie myślą tylko o sobie, lub w sytuacji awaryjnej ogarnia ich paralizujący strach, inni ryzykują własne życie, by ratować drugiego człowieka.

Odpoczynek na plaży przerywa krzyk

Valerio odpoczywał tego dnia na plaży w Sabaudii, w prowincji Latina we Włoszech ze swoja rodziną, kiedy usłyszał krzyk tonących dziewczynek dobiegający z wody.

Na plaży przebywało wtedy mnóstwo ludzi, ale ten 17-letni chłopak z zespołem Downa, nie oglądając się na nikogo, bez chwili wahania rzucił się do morza, by ratować tonące siostry, które silny prąd zniósł daleko od brzegu.

Ludzie gapili się z plaży, a Valerio płynął ze wszystkich sił pomóc 10 i 14-latce.

Ryzykując życiem, ponieważ odległość była duża, a dziewczynki były dwie.

Na szczęście w ślad za chłopcem ruszył jego tata i dzięki temu mogli pomóc obu dziewczynkom, niemal jednocześnie.

Według instrukcji, której nauczył się na kursie ratunkowym, młody Valerio wyłowił najmłodszą dziewczynkę i wyciągnął ją na plażę, podczas gdy ojciec zrobił to samo z 14-latką.

Valerio Catoia pływa od trzech lat, fizjoterapeuta polecił mu ten sport by wzmocnić mięśnie. Pływanie stało się pasją Valerio, która w efekcie pozwoliła mu na uratowanie życia tonącej dziewczynki.

Młody bohater

Na plaży natychmiast interwencję przejeły służby ratunkowe. Zaraz po tym zapanował entuzjazm i rozległy się gromkie brawa dla młodego bohatera.

Niestety cieniem na całej sytuacji, według świadków zdarzenia położył się fakt, że mama dziewczynek zabrała je natychmiast, gdy ratownicy orzekli, że nic im nie jest i oddaliła się bez słowa, nie dziękujac nawet chłopcu i jego tacie, którzy uratowali życie jej dzieci…

Valerio stał się bohaterem i pisały o nim wszystkie włoskie gazety. Ale ten cichy i skromny chłopak nie dla „dziękuje”, uznania czy poklasku rzucił się na ratunek dzieciom.

Valerio jest po prostu wspaniałym i szlachetnym człowiekiem. Prawdziwym bohaterem.

Udostępnij jeśli się zgadzasz i doceniasz jego postawę!

Źródło: www.abc.es