Chylińska apeluje do Owsiaka. Internauci masowo udostępniają jej słowa

Tragiczna śmierć podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to cios w nasze wartości i człowieka, któremu całe pokolenie zawdzięcza życie i zdrowie. Przeciwko człowiekowi, który doprowadził do pospolitego ruszenia zwykłych Polaków i który pod ciężarem odpowiedzialności ugiął się i zrezygnował ze swojej funkcji.

Miliony Polaków choć pogążonych w żałobie nie może pogodzić się z jego rezygnacją. Nie potrafi wyobrazić sobie, że coś tak dobrego może się zakończyć wraz z tym odejściem.

Murem za Owsiakiem – to hasło ostatnich dni.

Swój wyraz poparcia zdecydowała się także wyrazić Anieszka Chylińska, która w osobistym filmiku skierowanym wprost do Jurka Owsiaka mówi o swoich motywach popierania wszystkiego co robił.

Artystka zamieściła nagranie na swoim Instagramie, w którym wypowiada te słowa:

Cześć Jurku, tutaj Agnieszka Chylińska, chciałam ci pokazać pokój moich dzieci i powiedzieć do ciebie parę słów, nie jako pani z telewizji, ale jako mama Ryszarda, Esi i Krystynki. Chciałabym powiedzieć tobie, że dzięki twojej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, kiedy moje dzieci się urodziły, to każde z nich zostało zaopiekowane, wyleczone i uratowane dzięki twojemu sprzętowi ze słynnym czerwonym sercem. Chciałam ci za to bardzo podziękować, ale też chciałabym kiedyś powiedzieć moim dzieciom, komu zawdzięczają swój piękny start, komu zawdzięczają to, że są zdrowe, mają się dobrze i mam nadzieję, będą fajnymi dorosłymi ludźmi.

To taki głos ode mnie dla ciebie z pozdrowieniami od całej mojej rodziny, trzymając za ciebie bardzo mocno kciuki, prosząc cię o to, żebyś się nie dawał, tylko pamiętał o tym, że potrzebują ciebie ludzie tacy bezbronni i tacy bezradni, jak te moje dzieciaki wtedy

#muremzaowsiakiem #wosp #jurekzostań #jurekowsiak

A post shared by Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska) on

Pod nagraniem tradycyjnie już znalazły się hasztagi #muremzaowsiakiem i #jurekzostań, jako wyraz poparcia i prośby o powrót na funkcję prezesa fundacji.

Reakcje internautów

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Oto niektóre z licznych głosów popierających słowa Agnieszki Chylińskiej

Zgadzamy się z tymi słowami w stu procentach

Nie ujęłabym tego lepiej!

Piękne szczere słowa , prosto z serca

Pięknie Pani Agnieszko, dziękujemy za szczerość i odwagę, za wypowiedziane słowa. Serdeczne pozdrowienia.

Dołączam się do tych słów

Wiele osób apeluje jednak by zachować dystans. Przestać naciskać na Jurka Owsiaka, który musi zmierzyć się z ogromnym dramatem. Bo dla tego wielkiego, charyzmatycznego działacza i człowieka poczucie, że Wielka Orkiestra stała się tłem dla takich aktów, jest osobistą tragedią, z którą musi się zmierzyć. Dlatego powinniśmy uszanować jego decyzję. Powinniśmy właśnie jak Anieszka podziękować mu, okazać wsparcie i wdzięczność, ale nie nalegać na powrót.

Co sądzicie o nakłanianiu Jurka Owsiaka do zmiany zdania?