Cierpisz na sztywność karku? Te proste sposoby pomogą pozbyć się uporczywego bólu.

Ból karku może mieć różne przyczyny. Może być związany z nieprawidłową pozycją podczas snu, stresem, wadą kręgosłupa lub wszystkimi naraz.

Nie każdy na nie cierpi ale ten kto ma do niego skłonności wie, jaki to ból i dyskomfort.

Wypróbuj ten zestaw ćwiczeń, który przyniesie ulgę napiętym mięśniom szyi.

Przyłóż palce, dokładnie w ten sposób, lekko przyciśnij i jednocześnie skręcaj głowę w kierunku bolącego miejsca. Stopniowo, ostrożnie coraz bardziej.

http://giphy.com/gifs/JtSpHL1xL00ec

Po chwili zacznij przesuwać palce od góry do dołu wzdłuż mięśnia.

http://giphy.com/gifs/la4s0hy6j5q9y

Następnie odchylaj głowę w stronę przeciwną do bólu, jeśli ból jest po obu stronach przechylaj najpierw jedną potem w drugą stronę. Przytrzymuj ręką i delikatnie pogłębiaj odchylenie w kierunku ramienia. To samo zrób pochylając głowę do przodu, dociskaj splecionymi na karku dłońmi a następnie w tył, delikatnie popychając dłońmi brodę.

http://giphy.com/gifs/qSHXsE6O9yeJy

W kolejnym kroku zaciśnij pięść na mięśniu, który boli i delikatnie przyciskaj.

http://giphy.com/gifs/ihOBY5rXnSAZa

Ważne, by czynności te wykonywać w stanie relaksacji, spokojnie oddychać, co bardzo sprzyja zmniejszeniu napięcia mięśni. Na koniec postaraj się maksymalnie rozluźnić i odprężyć.

Te ćwiczenia pomogą jeśli ból jest spowodowany niewłaściwą pozycją snu czy stresem. Ból i dyskomfort wywołany czynnikami fizjologicznymi, w szczególności wadami w obrębie kręgosłupa, wymaga konsultacji lekarskiej.