Co to za mądra kobieta? Oto 8 sposobów, aby dowiedzieć się, czy poślubiłeś mądrą czy głupią kobietę!

Chcesz wiedzieć, czym mądra kobieta różni się od głupiej? Szczególnie ważne jest, aby mężczyźni rozumieli tę różnicę.

Nie pomylą się wówczas przy wyborze żony. W końcu od tego zależy dobrostan przyszłej rodziny.

Każdy jest obdarzony inteligencją – werbalną i niewerbalną. Zwykle jeden rodzaj inteligencji jest bardziej rozwinięty niż
inny, ale jeśli są one rozwinięte w podobnym stopniu, wskazuje to na harmonijną osobowość.

Inteligencja werbalna to zdolność mówienia, rozumienia rozmówcy, duża wrażliwość na dźwięki, słowa, ton głosu.

Najbardziej błyskotliwymi przedstawicielami inteligencji werbalnej są mówcy, pisarze, dziennikarze czy poeci.

Inteligencja niewerbalna to myślenie obrazami. Do takich osób należą naukowcy, lekarze, artyści, projektanci.

Czym mądrość różni się od inteligencji?

Pojęcia „mądry” i „inteligentny” są często mylone, a są to zupełnie różne rzeczy. Mądrość nie jest zdolnością intelektualną, ale cechą nabytą, jest doświadczeniem życiowym człowieka. Mądry to ktoś, kto umiejętnie znajduje wyjście z każdej sytuacji i jest w stanie udzielić porady, ponieważ pokonał już wystarczająco dużo przeszód życiowych i wie, jak osiągnąć dany cel.

Aby zrozumieć różnicę, weźmy prosty przykład: inteligentna osoba wie, skąd wziąć przedmiot, którego potrzebuje, a mądra osoba nie tylko zna lokalizację, ale także wie, jak go użyć, aby osiągnąć cel.

Mądrość i rozum to dwie zupełnie różne cechy każdego człowieka. Wszak można mieć kilka dyplomów studiów wyższych być uznanym za mądrego, a w wielu sytuacjach życiowym być kompletnym laikiem, ignorantem i umieć sobie poradzić w prostych sytuacjach.

A kobiety mądrości potrzebuja szczególnie, bo to one stają w życiu wobec wyzwań, których w szkolach się nie uczy.

Madrą kobietę rozpoznasz z daleka. To ona zachowa zimną krew, gdy trzeba szybko ocenić sytuację, gdy dziecko się przewróci, lub nagle dostanie wysokiej gorączki.

Mądra kobieta nie weźmie na siebie wszystkich obowiązków rodzinnych! Nawet jeśli wie, jak wbijać gwoździe, poprosi męża o pomoc.

Będzie wymagać od męża pomocy w kuchni w gotowaniu i sprawi, że mąż zrobi to z przyjemnością! W wychowaniu dziecka i wielu innych sprawach będzie oczekiwała jego zaangażowania.

Mądra kobieta zdaje sobie sprawę, że w tym życiu nikt nikomu nic nie jest winien! Tak, dobrze to przeczytałeś. Mądra kobieta rozumie, że mężczyzna jest zobowiązany do wspierania jej w wychowaniu dzieci. Wie, że rodzina to dzieło dwojga ludzi. A małżeństwo to równość.

Mądra kobieta zamieni wszystkie swoje minusy w plusy.

Jest powiedzenie, że „mądra kobieta czuwa nad sobą, a głupia czuwa nad mężczyzną”?

Jeśli kobieta nie troszczy się o siebie, nie kocha siebie, nie potrafi zaakceptować swoich wad czy niedoskonałości, będzie
stale zła, będzie psuła związek, będzie czuła się w nim niepewnie, będzie stale oskarżać męża o zdradę.

Madre kobiety tego nie robią! One pracują nad wadami i nie pytają mężczyzny: „Czy jestem gruba?”, mówią: „Dobrze wyglądam, prawda?”.

Mądra kobieta wie jak uszczęśliwić mężczyznę, dając mu trochę wolności. Tak, mężczyzna czasami musi iść na mecz z przyjaciółmi. Niemadra kobieta zabroni mężowi widywać się z przyjaciółmi. Mądra pójdzie w tym czasie do spa, na masaż lub spotka się z przyjaciółmi. Ponieważ mądra kobieta wie, że odrobina przestrzeni osobistej i wolności to konieczność w związku i okazanie wzajemnego zaufania.

Mądra kobieta wie, jak być cierpliwą. Dużo wytrzyma, zniesie ból porodu, ciężar początków macierzyństwa, ciężar odpowiedzialności, różnicę charakterów, sprzeczki , ale tylko wtedy, gdy jest traktowana z szacunkiem.

Cierpliwość mądrej kobiety ma nieprzekraczalne granice. Mądra kobieta wie, że kiedy zostają one przekroczone, nie ma o co walczyć. To znak, że druga strona nigdy jej nie doceni i nie uszanuje należycie.

Mądra kobieta żyje w zgodzie i harmonii ze sobą. Rozumie jak wiele zależy od jej nastroju. Będzie dbała o dobrą atmosferę, nie będzie wpadać w histerię z byle powodu, czepiać się czy stwarzać nieistniejące problemy.

Ponieważ żyje w zgodzie ze sobą i ceni sobie dobry nastrój i wie jak on wplywa na męża i dzieci. W końcu jest mądrą kobietą!

Prawdopodobnie nie raz słyszałeś określenie „mądra kobieta”.

Zobaczmy, jaka to jest. Oto 8 różnic między głupią kobietą a mądrą kobietą:

1. Kiedy mężczyzna popełnia błąd, głupia kobieta wzrusza ramionami, uśmiecha się i mówi: „a nie mówiłam”. Mądra kobieta będzie starała się wesprzeć męża, pocieszyć go, a nawet udawać, że nie zauważyła błędu.

2. Kiedy w życiu mężczyzny pojawia się kryzys, głupia kobieta przejmuje kontrolę i zaczyna go uczyć życia. Mądra kobieta taktownie wskaże mu właściwą decyzję, wesprze i pomoże osiągnąć cel.

3. Głupia kobieta jest pewna, że bez znajomości matematyki czy fizyki jej dziecku się nie uda. Dlatego zmusza je do
nauczenia się znienawidzonych formuł.

Mądra kobieta rozumie, że każde dziecko jest wyjątkowe. Dlatego zachęca dzieci do uczenia się tego, co im się podoba i
sprawia im radość.

4. Głupia kobieta stale rywalizuje; nie daje sobie prawa do popełnienia błędu.

Mądra kobieta stwarza wokół siebie spokojną i harmonijną atmosferę, nie zapomina o okazywaniu szacunku ludziom.

5. Głupia kobieta zawsze kontroluje swoje dzieci, nawet gdy są dorosłe. Doradza nawet wtedy, gdy nie jest proszona.

Mądra kobieta pozwala swoim dzieciom samodzielnie uczyć się życia, wspiera je tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują.

6. Głupia kobieta nieustannie kłóci się z matką, odmawia słuchania jej rad, nawet jeśli będzie to dla niej korzystne.

Mądra kobieta słucha słów starszych, weźmie je pod uwagę, ale zrobi to co sama uzna za słuszne.

7. Głupia kobieta chce zmienić świat i wszystkich dookoła.

Mądra kobieta spróbuje przede wszystkim zmienić siebie, spróbuje współpracować z innymi, akceptować ludzi takimi, jakimi są.

8. Głupia kobieta jest szczęśliwa tylko wtedy, gdy zostanie pochwalona lub w czymś okaże się w swoim mniemaniu lepsza od innych.

Mądra kobieta woli być szczęśliwa niż mieć rację. Po prostu…

Źródło i Miniatura wpisu: otozh.com.ua