Czy segregowanie śmieci ma sens? Znany bloger obala największy ekologiczny mit!

Czy rozdzielając nasze śmieci pomiędzy pojemnikami rzeczywiście przyczyniamy się do recyklingu, ochrony środowiska i dbania o planetę?

Z badań wynika, że choć już blisko 80 % Polaków segreguje odpady to aż połowa z nich nie wierzy, że ma to sens. 40 % obywateli jest przekonanych, że posegregowane śmieci trafiają do jednej śmieciarki, która wywozi je na jedno wysypisko.

Dlaczego więc segregują?

Tu sprawa jest oczywista, bo dużo taniej płaci się za śmieci segregowane. Jednak świadomość gospodarki odpadami jest wśród naszych obywateli znikoma. Większość nie wie, jakie kolory koszy odpowiadają jakim śmieciom, ani czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym.

Firma Żywiec Zdrój postanowiła przeprowadzić kampanię informacyjna na temat recyklingu tworzyw sztucznych.

We współpracy ze znanym youtuberem Krzysztofem Gonciarzem powstał film, który rozprawia się z popularnym mitem na temat segregacji i przetwarzania śmieci.

Bloger wciela się w pracownika śmieciarki i pokazuje w jaki sposób NIE MIESZA się pogrupowanych odpadów. Dowiadujemy się, ze śmieciarki majja oddzielne komory na tworzywa sztuczne, a jeśli nie mają, to przyjeżdża po nie inny pojazd.

Potem Krzysztof zabiera nas do sortowni w zakładzie przetwarzania plastiku i pokazuje proces w jakim plastikowe butelki otrzymuja swoje drugie życie.

Zobaczcie:

Czy wy także segregujecie śmieci. Czy robicie to z przekonaniem i świadomościa, że zostaja powtórnie przetworzone?