Czy twój mąż nadal Cię kocha? Jest jeden oczywisty znak, po którym to rozpoznasz

Chcielibyśmy żeby świat był oczywisty, czarno-biały i nie budzący wątpliwości.

Niestety nikt nie odpowiada nam jednoznacznie na zadane pytania, a nawet jeśli czy możemy mieć pewność, że mówi prawdę? To raczej nasz wybór.

To od nas zależy czy ufamy i dajemy wiarę. Psychologia jako nauka stara się zgłębiać, systematyzowac i upowszechniać wiedzę tak trudną do zmierzenia i zbadania.

Wybitna psycholog Victoria Kirsty potrafi tę wiedzę przekazywać by zwykły, szary człowiek mógł łatwiej odnajdywać odpowiedzi na swoje pytania.

Victoria podzieliła się z kobietami sposobem w jaki mogą niemal bezbłędnie zrozumieć, czy ich ukochany je kocha.

Kocham Cię

„Kobiety są stworzone do miłości. Są na nią o wiele bardziej wyczulone, o wiele łatwiej się zakochują i są o wiele bardziej skore do jej deklarowania. Nie boją się słów „Kocham Cię”.

Z mężczyznami jest inaczej. Są na ogół oszczędni w słowach i jeśli powiedzą raz to mogą uznać, że to wystarczy na zawsze. Jeśli mężczyzna codziennie powtarza, że Cię kocha, masz prawo nabrać wątpliwości.

Jak więc rozpoznać czy naprawdę jesteś kochana?

U mężczyzn nie słowo, ale działanie jest znakiem rozpoznawczym. Ale i nie każdy czyn jest dowodem. Który więc nim jest?

Odpowiedź jest prosta: jeśli mężczyzna cię kocha, zawsze będzie starał się Cię chronić. I to wszystko. Cała tajemnica.

Ważne pytania

Więc jeśli zadajesz sobie pytanie: „Czy on mnie jeszcze kocha?”, przyjrzyj się jego zachowaniu wobec ciebie. Czy pomaga ci w pracach domowych? Czy pozwala nosić ciężkie torby ze sklepu? Czy dba o Twój samochód? Czy zwraca uwagę, czy nie jest Ci zimno?

Czy podjeżdża po Ciebie, gdy musisz późno wyjść z pracy, byś uniknęła zagrożenia? Czy staje w Twojej obronie, gdy ktoś Cię obraża? Czy opiekuje się Tobą, gdy dopadnie Cię grypa?

Czy twój mąż może spokojnie patrzeć, jak płaczesz, czy próbuje Cię pocieszyć? Próbuje, a wiesz dlaczego? Bo sam cierpi kiedy Ty cierpisz. Nawet jeśli nie potrafi pomóc, czy zrozumieć chciałby coś zrobić byś nie płakała.

Jeśli więc odpowiedź brzmi „tak” możesz mieć pewność: naprawdę cię kocha i strzeże jak oka w głowie. Jeśli odpowiedź brzmi nie, powinno to dać Ci do myślenia…

Pamiętaj, postawa mężczyzny wyraża się przede wszystkim czynami. Więc inwestuje w ciebie – emocjonalnie, fizycznie, finansowo.

W ten sposób podejmuje wysiłek, chce uszczęśliwić Ciebie, bo to czyni szczęśliwym jego. Ty jesteś szczęśliwa – szczęśliwy jest on. To bardzo proste.

Jeśli mężczyzna tego nie rozumie, to jest jeszcze albo bardzo niedojrzały, albo narcystyczny.

Jeśli w Waszym związku Ty stale zastanawiasz się, jak uczynić życie męża jeszcze bardziej komfortowym i szczęśliwym, a on ma w nosie Twoje samopoczucie, trudno mówić o miłości.

Mężczyźni mogą ranić, mogą nie rozumieć. Nie bez powodu mówi się, że są z Marsa, podczas gdy kobiety z Wenus. Ale za tym wszystkim wciąż kryje się troska o kobietę, odpowiedzialność za jej bezpieczeństwo. Choć czasem niezdarne.

Są w stanie wiele poświęcić. Robią rzeczy, których wcześniej nie robili, cierpliwie znoszą zrzędzenie, zakupy, które są dla nich koszmarem, słuchają tkliwej muzyki, pozwalają się zainteresować teatrem, sztuką, jeżdżą nad morze, mimo, że kochają góry, piszą wiersze, nawet jeśli wcześniej ich nie czytali.

I nie narzekają, dopóki czują, że kobieta zmieniła ich życie na lepsze. Dopóki kochają.

Oznaką prawdziwych, najszczerszych uczuć mężczyzny do Ciebie jest jego troska. Dopóki się troszczy dopóty możesz mieć pewność, że Cię kocha.

A co jeśli, nie?

Jeśli wątpisz, być może on nie do końca wie co zrobić, by Cię uszczęśliwić. Być może mu nie pokazano, nie nauczono, może nie miał dobrego wzorca. Wtedy masz o niebo trudniej. Bo sama musisz odkryć to, czy gdyby umiał sprawić Ci radość, to czy chciałby to zrobić?

Czy gdyby umiał Cię ochronić to stanąłby w Twojej obronie? Czy jesteś dla niego ważna i czy mu na Twoim dobru zależy?
Musisz mu to pokazać, jeśli podejmie próbę, będziesz wiedzieć, że kocha.”