Chłopiec pierwszy raz zakłada specjalne okulary. Po chwili wybucha płaczem.

Zazwyczaj nie doceniamy tego co mamy. Jest to dla nas oczywiste, nie wymaga żadnego wysiłku, po prostu jest. To, co dla jednych jest łatwo dostępne, dla innych może być nieosiągalne.

Czymś takim jest na przykład widzenie barw. Uważamy je za oczywiste i naturalne, a przecież dla wielu osób jest niedostępne. Było takie dla 12-letniego Jonathana Jonesa z Minesoty cierpiącego od urodzenia na daltonizm.

Firma EnChroma stworzyła okulary pozwalające widzieć kolory, jednak koszt wyprodukowania ich to kwota, na którą nie może pozwolić sobie przeciętny rodzic dziecka z daltonizmem.

Nauczyciel w szkole Jonathana także cierpiał na tę przypadłość. To on pożyczył chłopcu okulary, aby nastolatek mógł wreszcie zobaczyć świat w kolorach. Jego reakcja zarejestrowana na filmie była niezwykle wzruszająca. Chłopiec ostrożnie rozejrzał się wokół siebie, po czym głęboko poruszony rozpłakał się z radości.

Obserwując reakcję syna rodzice wiedzieli, że za wszelką cenę będą musieli zdobyć pieniądze na te niezwykłe okulary. Założyli konto na gofundme.com i załączyli filmik z sytuacją, gdy Jonathan zakłada okulary i po raz pierwszy w życiu widzi kolory.

Film stał się viralem w sieci i co najważniejsze pomógł rodzicom Jonathana zebrać kwotę potrzebną na te magiczne okulary. Potem zadziała się magia i zebrali jeszcze 37 tys. dolarów na okulary dla innych dzieci z daltonizmem, by i one mogły wreszcie zobaczyć świat pełen barw.

Zobacz reakcję chłopca po włożeniu okularów na filmie: