Disney sfilmuje „Małą syrenkę”. Po długich debatach ogłosił kto zagra Arielkę. Wybór wzbudza kontrowersje

W ostatnich latach Disney często daje drugie życie swoim kreskówkom i filmom fabularnym opartym na nich. W 2020 roku zamierza sfilmować „Małą syrenkę”.

Trwają poszukiwania aktorów, którzy wcielą się w głowne postacie. Ta informacja stała się przyczyną aktywnych sporów w sieci: użytkownicy długo kłócili się o to, kto może lepiej zagrać syrenkę Ariel. Aż pewnego dnia nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji…

Mówiło się, że Arielkę powinna zagrać piosenkarka, ponieważ syrenka miała wspaniały głos. Oto najczęściej wskazywane kandydatki do zagrania głownej roli:

Ariana Grande

W lutym ukazała się zapowiedź na YouTube, w której to właśnie Ariana Grande, popularna aktorka i amerykańska piosenkarka, przyjęła rolę rudowłosej bohaterki Disneya. Imponującey głos Ariany, który mógłby działać na korzyść, gdyby to ona została wybrana.

Zendaya

Pomimo młodego wieku, Zendaya zdążyła już zabłysnąć w projekcie Disney Channel i hollywoodzkim filmie o nowych przygodach Spider Mana, ale zalety młodej aktorki na tym się nie kończą, znakomicie też śpiewa.

Lindsay Lohan

2 lata temu gwiazda „Chicas pesadas” opublikowała wzruszający post na swoim Instagramie. Opowiedziała w nim o swoim pragnieniu zostania Ariel w następnym remake’u. Później aktorka opublikowała kolaż, w którym jest ona obok postaci z kreskówki, co symbolicznie sugeruje, że chce nie tylko oddać głos Małej Syrence, ale także zagrać tę postać.

Sophia Lillis

Aktorka, znana z roli Beverly Marsh w dramatycznym horrorze „That”, wręcz idealnie wizualnie nadawała się do tej rolli i mogła ją zagrać bez charakteryzacji. Fani Sophii nawet stworzyli specjalny apel, aby zwiększyć jej szanse do tej roli.

Lea Michele

Gwiazda słynnego serialu telewizyjnego „Glee” również była brana pod uwagę do roli Arielki. W marcu w Los Angeles odbył się koncert, na którym Lea zinterpretowała kilka piosenek nagrodzonego Oscarem filmu „Mała syrenka”. Wydawało się, że to właśnie ona dostanie rolę…

Tymczasem role otrzymała…

Halle Bailey

Halle Bailey to 19-letnia piosenkarka, która śpiewa piosenki w stylu R’n’B. Dziewczyna rozpoczęła karierę na YouTube, a później przyciągnęła uwagę Beyonce. Wbrew wcześniejszym spekulacjom, rolę Arielki zdobyła ciemnoskóra dziewczyna. Jej wybór został ogłoszony na oficjalnym koncie Disneya na Twitterze.

Ten wybór jest niewątpliwie odległy od klasycznej idei bohaterki, którą znamy od dzieciństwa.

Co o nim sądzicie?