Dlaczego pary zamieszczają informację o swoich związkach w social mediach?

Wszyscy mamy znajomych, którzy mają ogromną potrzebę informowania nas o wszystkim co dzieję się w ich życiu. Non stop wrzucają wspólne zdjęcia, romantyczne cytaty, które ma pokazać nam, że są w szczęśliwi w związku.

Dlaczego to robią?

 

  1. Publikowanie na facebooku tylko szczęśliwych chwil wspólnego życia, pomaga im lepiej myśleć o swoim związku.

Pokazując uśmiechnięte twarze, zdjęcia w objęciach, sprawiających wrażenie, że się kochają i są szczęśliwi, pragną przekonać innych, że są szczęśliwi. Czytają potem miłe komentarze, cieszą lajkami od przyjaciół pozytywnie reagujących i cieszących się ich szczęściem. Sprawia im to przyjemność i pozytywnie wpływa na myślenie o jakości ich związku. Innymi słowy przekonują innych, żeby przekonać siebie.

  1. W prawdziwej radości, uniesieniu szczęściem nikt nie pamięta o robieniu zdjęć.

Gdy przeżywasz wyjątkowe, pełne szczęścia i uniesienia chwile, myśl o zrobieniu temu szczęściu zdjęcia powinna być ostatnią  jaka wtedy przychodzi do głowy.

  1. Związki par, które informują o swoich nieporozumieniach w social mediach są bardziej trwałe.

Pary, które piszą o kłótni, uważają, że pokazują tym, że czują się pewne swoich związków. Nieważne, że poinformujesz świat za pomocą Facebooka o kłótni, to w żaden sposób nie zagraża waszemu związkowi.

  1. Publikując bardzo dużo informacji o swoim związku, być może szukasz potwierdzenia na zewnątrz, że jest szczęśliwy.

Gdy nie do końca jesteś zadowolony z jakości waszej relacji, paradoksalnie możesz wrzucać bardzo dużo zdjęć, na których widać wasze szczęście. Powinieneś się zastanowić czy więcej szczęścia znajdujesz w byciu z twoją drugą połówką czy w pisaniu postów o byciu z nią?

  1. Naprawdę szczęśliwe pary, nie muszą niczego udowadniać.

Większość ludzi intensywnie informujących o swoim związku chce sobie lub innym coś udowodnić albo robi to z gorszych pobudek. Niektórzy chcą wzbudzić zazdrość w swoim ex partnerze. Niektórzy chcą, by inni po prostu im zazdrościli.

  1. Tymczasem badania wykazują, że im mniej związku w social mediach, tym jest on szczęśliwszy.

To samo dotyczy wszystkich osób spędzających zbyt dużo czasu w mediach społecznościowych. Ci ludzie mają zwykle obniżoną samoocenę z powodu ciągłego porównywania swojego życia do życia innych. Widzą zafałszowany, wyidealizowany obraz rzeczywistości przyjmując go za prawdziwy, zapominają, że to tylko wycinek z cudzego życia.

Nie jest wykluczone, że czujesz potrzebę podzielenia się swoim szczęściem ze swoimi bliskimi. To jest w porządku. Zastanów się jednak głęboko czy nie robisz tego w wyżej opisanych pobudek.

Jeśli znajomy zarzuca twoją tablicę postami i zdjęciami, które mają świadczyć o tym, że jest w szczęśliwym związku podeślij mu linka do tego artykułu. Może zrozumie, że nie musi tego robić, by przekonać siebie lub innych do tego, że jest szczęśliwy w miłości.