Dlaczego psy chcą spać z nami w łóżkach? Mają ku temu aż 10 powodów

Ten schemat dotyczy niemal każdego właściciela psa. Na początku każdy zakłada, że nie wpuści psa do swojego łóżka.

Kupuje mu legowisko. Przynosi do domu i szczerze wierzy, że psiak je pokocha, ale on je obwącha i skieruje prosto do miejsca, w którym naprawdę chce spać – do łóżka swojego pana.

Dlaczego pies woli spać w Twoim łóżku zamiast w swoim legowisku? Ma ku temu aż 10 powodów:

1. Czuje się samotny

Psy lubią towarzystwo, także podczas spania. Lubią bliskość, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Kiedy już raz zostaną wpuszczone do łóżka będą bardzo niezadowolone, jeśli je z niego wyrzucisz.

2. Zapach

Twoje łóżko pachnie Tobą, a to jest ulubiony zapach Twojego psa. Proste!

3. Jest blisko ciebie

Pies nie odróżnia rodzajów miłości. Dla niego miłość to miłość. Nie zrozumie więc, że niektóre przytulanki są nie dla niego i zechce towarzyszyć państwu podczas nich.

4. Jest mu cieplej

Psy lubią zakopać się pod kołdrę i odczuwać ciepło swojego pana. To znacznie bardziej przytulne miejsce niż własne legowisko.

5. Wygoda

W dużym łóżku psiak może się wygodnie rozciągnąć, dowolnie zmieniać pozycję, wiercić. Nie to co w legowisku.

6. Czuje się ważny

To bardzo ważny aspekt. Pies czuje się ważny, potrzebny, wzrasta jego pozycja w stadzie.

7. Uważa, że to jego przywilej

Wiele psów czuje, że są traktowane szczególnie. Kochane i rozpieszczane do granic możliwości. One dobrze wiedzą, że łóżko to przywilej, który przecież także im się należy.

8. Wie, że twoje łóżko jest lepsze

Czuje, że Twoje łóżko jest lepsze. Psy potrafią wyczuć różnicę między zwyczajnym legowiskiem, a mięciutką pościelą i materacem. Wiedzą, że to lepsze miejsce do spania i jeśli są rozpieszczone łatwo z niego nie zrezygnują.

9. Chce być z Tobą cały czas

Nie ma drugiego tak oddanego człowiekowi stworzenia jak pies. On najchętniej byłby przy Tobie cały czas. Trudno więc oczekiwać, że łatwo się podda, gdy chcesz go od siebie odsunąć na czas snu.

10. Bardzo cię kocha

Psy są gotowe oddać własne życie za swoich ludzkich przyjaciół. Czują się za Ciebie odpowiedzialne i chcą chronić Cię także w nocy. Gdy jego miłość jest tak wielka raczej należy być z niej dumnym niż go za to winić.

Zgadzasz się?