Dlatego w samochodzie trzeba mieć paczkę sody! Tylko nieliczni o tym wiedzą

Niedawno podróżowałam z moim ojcem. Potrzebowałam czegoś ze schowka, otworzyłam go i była tam paczka sody oczyszczonej.

Szczerze mówiąc, trochę mnie to zaskoczyło. Okazuje się, że nie była tam przypadkowo. Ojciec miał dla niej sporo zastosowań.

A oto niektóre z nich:

1. Zaparowane szyby? Wystarczy, że włożysz sodę oczyszczoną do tkaninowego woreczka lub skarpetki i umieścisz ją przy szybie w samochodzie. Soda doskonale wchłania nadmiar wilgoci.

2. Soda pomaga jednocześnie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w samochodzie. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że sodę należy od czasu do czasu zmieniać.

3. Dodatkowo soda pomoże również w czyszczeniu wnętrza auta.

4. Jest również w stanie usunąć resztki w przyklejonej gumy. Aby to zrobić, wymieszaj sodę z wodą w stosunku 1: 1. Otrzymasz dość gęstą pastę, którą po nałożeniu na powierzchnię należy odstawić na kilka minut, a następnie przetrzeć szorstką szczoteczką.

Ale nie używaj sody oczyszczonej do czyszczenia karoserii samochodu, ponieważ może ona uszkodzić powierzchnię i pozostawić na niej zadrapania. Używaj jej ostrożnie!

5. Soda przyda się również w nagłych wypadkach wymagających pilnych mini napraw.

Soda oczyszczona i superglue tworzą razem świetny szew na popękanych kawałkach plastiku.

Ta mieszanina jest w stanie wypełnić wszelkie pęknięcia. Mój ojciec nawet w ten sposób naprawił układ chłodzenia. Zasadniczo w ten sposób można zamknąć pęknięcia na przedniej szybie, ale będą one widoczne. Dlatego ta metoda jest odpowiednia tylko jako środek tymczasowy.

Źródło: golapravda.blog Miniatura wpisu: freepik.com