Do prasy wyciekły zeznania matki Dawida. Wiadomo dlaczego nie zawiadomiła od razu policji

Sprawa Dawida jest najszerzej zakrojoną akcją poszukiwawczą w historii polskiej policji.

Mimo to miejsce pobytu chłopca pozostaje tajemnicą. Sztab ponad stu policjantów analizuje każdy ruch, każdy fakt i trop. Policja, wojsko i cywile bez przerwy przeszukują miejsca na trasie Warszawa Okęcie – Grodzisk Mazowiecki.

Cała Polska czeka na wyjaśnienie tej zagadki. Wszyscy zadajemy sobie pytanie jaki los spotkał chłopca? Jakie motywy kierowały Pawłem Ż. i dlaczego matka od razu nie zawiadomiła policji?

Portal TVP INFO dotarł do zeznań matki chłopca, które częściowo wyjaśniają brak jej natychmiastowej reakcji na groźby męża.

Co wiadomo o matce Dawida?

31-letnia kobieta jest Rosjanką. Jak wynika z informacji podanych przez TVN24 poznała Pawła Ż. podczas jego podróży służbowej do Rosji. Paweł Ż pracował jako przedstawiciel handlowy.

Przyjechała z nim do Polski 7 lat temu. Zamieszkali w Grodzisku Mazowieckim. Kobieta uczyła języka rosyjskiego w centrum kulturalnym w Warszawie.

Jak matka Dawida wyjaśnia fakt, że nie zawiadomiła policji od razu?

Jak podało TVP Info, kobieta zeznała policji, że nie potraktowała gróźb męża poważnie. Paweł Ż miał wcześniej kilkukrotnie przetrzymywać syna i nie odwozić go o umówionym czasie, tłumacząc, że na przykład spał i nie chciał go budzić. – cytuje jednego ze śledczych TVP Info.

Kobieta miała odczekać godzinę, po czym pojechała do Grodziska po syna. Tam jednak zastała zamknięte drzwi mieszkania, a na telefon mąż nie odpowiadał. Po 22.00 zadzwoniła na numer alarmowy, gdzie usłyszała, że musi zawiadomienie złożyć osobiście.

Zanim pojechała na policję dzwoniła jeszcze w miejsca, gdzie podejrzewała, że mogą być. Dobijała się też do mieszkania sądząc, że mąż może nie otwierać. O 23.20 zjawiła się na komendzie policji w Grodzisku i zgłosiła uprowadzenie syna.

Czy prokuratura potwierdza te doniesienia?

Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie w wypowiedzi dla Fakt24 potwierdził, że matka Dawida złożyła zeznania, wyjaśniła i przedstawiła swoją wersję.
 
Prokurator jednak nie chciał potwierdzić konkretnych szczegółów zeznań matki zasłaniając się dobrem śledztwa.
 

Źródło:TVP Info, TVN24, Fakt24, Fotografia tytułowa: Materiały policyjne, fotografia poglądowa