Dom jak kapsuła czasu. Od 70 lat nic się w nim nie zmieniło!

Chciałbyś przenieść się do czasów Elvisa i Marylin Monroe?

Ten dom zamrożony w latach pięćdziesiątych jest jak kapsuła czasu. Został zaprojektowany przez architekta Gordona Nicholsa jako dom modelowy w czasie, gdy ulica Disneya, na której jest zbudowany, była dopiero w budowie.

Znajduje się w Dallas, znany jako Smith House, niedawno został wystawiony na sprzedaż za jedyne 665 tys dolarów. Na szczęście rozejrzeć się po nim możemy za darmo.

Wiele domów na ulicy Disneya zostało zaprojektowanych od bryły przez wyposażenie przez Gordona Nicholsa, ale one zmieniały się, ewoluowały, przechodizły remonty, które zmieniały im wyposażenie i układ. Ale nie ten. Ten jedyny zachował się w identycznym, niczym nie zmienionym stanie.

Jego wnętrze i zewnętrze zostało zamrożone w latach 50-tych…


To prawdziwa gratka dla miłośników designu. Dom został utrzymany z ogromną konsekwencją stylistyki epoki. Parterowy, niski, z wielkimi oknami, na planie litery T i widokiem na ogród z basenem, z każdej sypialni. Plan i zagospodarowanie przestrzeni sprawia, że funkcje się płynnie ze sobą łączą i wzajemnie przenikają.

Kolorystyka i wyposażenie to kwintesencja lat 50. Większość z przedmiotów znajdujących się w tym domu jest wciąż chętnie stosowane w aranżacjach przestrzeni mieszkalnych i nie tylko.

Niektóre z nich, jak na przykład różowo – vintage-owe elementy wyposażenia kuchni wprowadzają klimat retro, inne zaś są wciąż bardzo nowoczesne, a ich właściciele często nie zdają sobie sprawy, że są kontynuacją serii, których pierwowzory powstały w latach pięćdziesiątych.

Tak dobrze komponują się we współczesnych wnętrzach i w sąsiedztwie nowoczesnych elementów wyposażenia.

W domu jest mnóstwo takich perełek, oryginalnych mebli najbardziej znanych projektantów. Krzesła, lampy, lustra, wieszaki to wszytko są ikony designu pochodzące z najbardziej płodnych w pomysłowe kształty, kolory i linie lat w architekturze i designie.

Zapraszamy na spacer po tym niezwykłym domu. Słodką candy przekąskę, w stroju pin up girl, drzemkę w okrągłym łóżku, cocktail z Martini na leżaku przy basenie i przejażdżkę różowym Cadillaciem. No może nie w tej kolejności 😉

Dobra wiadomość dom jeszcze nie został sprzedany a cena spadła do 630 000 dolarów.