Ten domek ma tylko 27 metrów kwadratowych – jego wnętrze Cię zachwyci

Obecnie, ludzie coraz bardziej przejmują się wpływem, jaki mają na środowisko. Wielu osobom zależy na tym, aby poprawić stan ziemi. Dla sporej grupy odpowiedzią są małe domy, pisze Home Hacks.

Dlatego powstał Wohnwagon, który ma tylko 27 metry kwadratowe i jest w całości wykonany z naturalnych materiałów.

Austriacka firma, która zajmuje się jego konstrukcją, chce upewnić się, że mały, mobilny domek będzie odpowiadał każdemu.

”Firmie zależy na tym, aby stworzyć idealną sytuację mieszkalną dla każdej jednostki, zaczynając od tego, jak Wohnwagon będzie używany, gdzie zostanie ustawiony i jak samowystarczalny musi być,” firma pisze na swojej stronie.

Najlepsze we wszystkim jest to, że niewielki rozmiar domu nie oznacza, że musisz rezygnować z udogodnień.

Wnętrze Wohnwagon wykonane jest z austriackiego drewna.

Firma podaje na swojej stronie, „zewnętrzna okładzina wykonana jest z modrzewia. Modrzew zawiera wiele żywic i olejków, więc ma ochronę przed pogodą.” Każdy Wohnwagon można w pewnym stopniu modyfikować, dotyczy to na przykład markiz, drewnianych schodów i dekoracyjnych wieszaków na rośliny.

Wewnątrz, mały dom jest zaskakująco przestrzenny.

Wewnątrz, podłogę stanowi okładzina świerkowa, a ściany są izolowane za pomocą owczej wełny. To nie tylko zapewnia ciepło, ale też sprzyja naturze.

”Dzięki swoim świetnym właściwościom izolacyjnym, owcza wełna chroni przed zimnem i gorącem oraz zapewnia zdrowy klimat wewnątrz. Owcza wełna rozbija zanieczyszczenia w powietrzu i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza,” pisze Wohnwagon.

W kuchni znajdziemy dużo miejsca do pracy i przechowywania rzeczy.

Mały dom nie oznacza, że musisz zrezygnować z luksusu. W kuchni jest wystarczająco dużo miejsca, aby ustawić w nim urządzenie do gotowania.

Masz gości? To także nie problem. Niedaleko łóżka ukryty jest składany stół.

Stół łatwo składa się i rozkłada. Można wykorzystać go również do pracy.

A goście bez problemu mogą też zostać na noc.

Za miejscem do spania widzimy kuchnię i jadalnię. Łazienka jest całkowicie przyjazna środowisku.

Filtr na dachu oczyszcza wodę z prysznica i zlewu, dzięki czemu ponownie można ja wykorzystać. Kafelki ułożone w mozaikę pięknie uzupełniają wnętrze.

Ten cudowny dom to idealny sposób na wyjątkowe życie bez rezygnowania z luksusów. Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi i rodziną, jeśli Tobie także się podoba.