Domek Hobbita w Polsce? Nie uwierzysz póki nie zobaczysz na własne oczy.

Czy myśleliście czasem jakby to było zamieszkać w domku rodem z „Władców pierścieni”? Czy urzekł Was niesamowity klimat panujący w domkach hobbitów? Pan Bogdan Pękalski zdecydowanie nie oparł się temu urokowi. To on zaprojektował i zbudował pod Przemyślem ten śliczny, oparty na rosnących drzewach, ze ścianami z gliny, zaokrąglanymi oknami i drzwiami domek.

Domek stoi w lesie, na jednym ze wzniesień Pogórza Przemyskiego. Nikt, kto nie zna drogi tu nie trafi. W pobliżu nie ma żadnych innych zabudowań.

polski domek hobbita

Na pomysł budowy Pan Bogdan wpadł po obejrzeniu filmu „Władcy pierścieni”, w którym zobaczył mieszkania hobbitów – sympatycznych bohaterów filmu. Od razu miał mnóstwo pomysłów na stworzenie tego fantazyjnego lokum w realnym świecie. Budynek opiera się na wierzbach, ściany są drewniane, a dach wyłożony słomą i pokryty ziemią, co zastępuję klimatyzację.

polski domek hobbita

Wnętrze również zachwyca. Podłoga z drewnianych bali , zaokrąglane drzwi i wielkie owalne okna, przez które można podziwiać okolicę. Wyposażenie domku harmonijnie dopełnia całości. Domek jest dostosowany do aktualnych potrzeb, jest bieżąca woda, gaz a nawet dostęp do Internetu. Ze względu na brak linii energetycznej w okolicy, budynek ma oświetlenie ledowe zasilane z akumulatorów.

polski domek hobbita

Domek jest miejscem wypoczynku dla gospodarza i jego przyjaciół. Pan Bogdan zamierza jeszcze postawić w nim piec chlebowy, by wypełnić swoje lokum zapachem świeżo pieczonego pieczywa.

polski domek hobbita

Jak Wam się podoba? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku oraz podzielcie się ze znajomymi tym fantastycznie zrealizowanym pomysłem.