Doskonały sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu ręczników.

Każdego z nas spotkała chyba ta niemiła sytuacja. Bierzemy poranny, relaksujący prysznic po czym zamierzamy zawinąć się przytulnym pachnącym ręcznikiem i stwierdzamy, że ręcznik śmierdzi stęchlizną. Zamiast przyjemnego zapachu świeżego prania czujemy zapach pleśni.

Dlaczego nasze ręczniki brzydko pachną pomimo, że wcześniej były prane?

Cóż, najczęściej spowodowane to jest składaniem ręcznika który jest jeszcze częściowo mokry. Ma on wtedy tendencję do rozwijania kwaśnego zapachu, ale to nie jedyna przyczyna. Paradoksalnie, innym źródłem pochodzenia nieprzyjemnego zapachu jest nagromadzenie detergentu w tkaninie np. zmiękczacza. Powoduje to, że ręczniki z czasem tracą miękkość i chłonność.

Więc jeśli pierzemy ręczniki jak zwykle, a nawet zastosowaliśmy środki zmiękczające, to co robimy źle? Jaki jest inny sposób na czyste ręczniki, które nie będą miały zapachu stęchlizny?

Otóż nie musimy prać jakimś innym dziwnym sposobem. Wszystko co musimy zrobić to dodać do prania jeden dodatkowy składnik: OCET

Carolyn Forte, dyrektor instytutu „Good Housekeeping” zajmującego się sprzętem gospodarstwa domowego i środkami czystości, potwierdza, iż dodanie jednej filiżanki destylowanego octu do prania spowoduje, że ręczniki będą długo utrzymywać swój świeży zapach. Zwraca również uwagę, że nie trzeba tego robić przy każdym praniu a dopiero wtedy gdy zapach stęchlizny wróci. Jeśli zdarzy się że przedawkujemy i nasze ręczniki zaczną mieć octowy zapach wystarczy ustawić samo płukanie bez żadnych detergentów. To rozwiąże problem.

Jak się okazuje ocet jest cudownym produktem. Może usunąć plamy z niemal wszystkiego w tym z ubrań a nawet szkła. Jest również świetny do czyszczenia urządzeń AGD i nie zastąpiony, o czym każdy chyba wie, przy usuwaniu zjełczałego zapachu lodówki.

Wracając do odplamiaczy, ocet nie tylko sprawi że ręczniki będą puszyste, bardziej chłonne i długo pachnące ale doskonale poradzi sobie z niewielkimi plamami. Przy większych zabrudzeniach można dodatkowo do wsadu dodać trochę sody.

Spróbujcie, a wasze ręczniki już nigdy nie będą miały nieprzyjemnego zapachu.