Strażacy ratują z pożaru rodzinę. Nagle jeden z nich dostrzega drżącego psa niosącego coś w pysku.

Pożar to dramatyczne wydarzenie. Wszystko dzieje się szybko i brakuje czasu na chłodną analizę sytuacji.

Kiedy w domu w Santa Rose de Temuco w Chile wybuchł pożar strażacy błyskawicznie przystąpili do działania. Gasili ogień, a z płomieni wynosili mieszkającą tam rodzinę. Na szczęście oprócz drobnych poparzeń nikomu nic się nie stało. Ale w całym tym zamieszaniu zagubiła się druga rodzina…

facebook.com/firefightersworldwide

Suczka imieniem Amanda niedawno została mamą. Instynkt macierzyński to potężna siła, która zawiodła tę psią mamę w płomienie, by ratować swoje dzieci.

youtube.com/BOB LUCK

Kilkakrotnie wracała do trawionego ogniem domu. Choć za każdym razem było coraz trudniej, a w środku szalały płomienie. Psia mama wytrwale wynosiła szczeniaki i układała je w miejscu, które najwyraźniej wydało jej się najbardziej bezpieczne – w wozie strażackim.

youtube.com/BOB LUCK

W chwili, gdy zauważyli ją strażacy, drżała na całym ciele i miała nadpaloną sierść, ale to nie powstrzymało jej przed podjęciem kolejnej próby.
Kiedy wyniosła wszystkie szczeniaki ułożyła się obok nich, by je chronić i upewnić się, że są bezpieczne.

youtube.com/BOB LUCK

Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, by sprawdzić, czy mamie ani jej dzieciom nic się nie stało.

Instynkt macierzyński psiej mamy nie różni się od ludzkiej, a w niektórych przypadkach zwierzęta potrafią zawstydzić człowieka. Proszę podziel się bohaterstwem Amandy ze znajomymi na Facebooku, by docenić jej niezwykły wyczyn!

Źródło: en.newsner.com/firefighters