„Dwa lata czekałem na to ujęcie wilków” – Youtuber z lasu wzbudził podziw i zachwyt interautów

Marcin Kostrzyński jest fascynatem i miłośnikiem dzikiej i naturalnej przyrody.

Od lat pracuje podglądając zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Jest autorem książek i filmów przyrodniczych. Pracował dla Telewizji Polskiej przy współtworzeniu filmów przyrodniczych i zebrał wiele nagród za swoje dokonania.

Ale przede wszystkim jest pasjonatem.

Sposób w jaki opowiada o zwierzętach, przyrodzie i o tym co robi, jest absolutnie rozbrajający i ujmujący. Widać i słychać jak docenia możliwość obcowania z dziką przyrodą i filmowanie zwierząt w ich naturalnych warunkach.

Pan Marcin uważa, że wilki są najtrudniejszymi bohaterami jego filmów. Ich niezwykle wyczulone zmysły istynktownie nakazują im trzymać się jak najdalej od człowieka. Potrafią odczytywać przeszłość i rozpoznawać zapachy pozostawione na wiele dni wstecz.

Tylko on wie jak wielkiej konsekwencji i wytrwałości trzeba by sfilmować te wyjątkowe zwierzęta.

Nie do przecenienia jest także ogrom wiedzy i sprzętu, którymi dysponuje.

Pan Marcin wydał niedawno książkę pt: „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, w kórej w przeciekawy sposób opowiada o swoich przygodach i zwyczajach zwierząt. Prowadzi także wspaniałe spotkania z czytelnikami, a przede wszystkim z dziećmi, w które wierzy najmocniej, że trzeba im opowiadać i zaszczepiać miłość do przyrody, bo to od nich zależeć będzie jej przyszłość.

Poniżej ostatni film pana Kostrzyńskego, który na swoim youtubowym kanale pod nazwą „Marcin z lasu” ma ich o wiele więcej.

Możemy obejrzeć paradę 9 wilków kolejno przekraczających przed kamerą o wschodzie słońca.

Doceńmy to, że wprowadza nas do świata, który dla ludzi żyjących w oderwaniu od przyrody w miejskich i wiejskich enklawach, jest zupełnie niedostepny. Warto zasubstrybować jego kanał i oglądać niezwykłe filmy i opowieści. Są to treści bardzo odpowiednie dla dzieci, pozbawione przemocy i wzbudzające miłość do zwierząt.

Polecamy i podzielcie się z innymi!