Dwóch chińskich lekarzy chorych na COVID-19 wybudziło się ze śpiączki z czarną skórą. Wyjaśnienie specjalistów

Dwóch lekarzy w Wuhan (Chiny) zostało poważnie dotkniętych przez nowy koronawirus. Stan obu był bardzo poważny. Zapadli w śpiączkę.

Obaj się wybudzili i dowiedzieli się, że ich skóra stała się bardzo ciemna.

Ich zdjęcia obiegły cały świat – podaje Daily Mail

Yi Fan i dr Hu Weifeng, obaj mają 42 lat, zostali zarażeni nowym koronawirusem podczas opieki nad pacjentami z covidem-19 w szpitalu centralnym w Wuhan w styczniu tego roku.

Obaj lekarze zachorowali bardzo poważnie, byli podłączeni do ECMO (pozaustrojowe dotlenienie tętniczo-żylne), urządzenia stosowanego w przypadku niewydolności serca lub niewydolności oddechowej.

Kardiolog Yi Fan przebywał śpiączce podłączony do ECMO 39 dni, a urolog dr Hu Weifeng 45.

Dr Yi i dr Hu to koledzy Li Wenlianga, który został ukarany za alarmowanie na temat wirusa, a następnie zmarł na tę chorobę 7 lutego.

Zostali zabrani najpierw do szpitala płucnego w Wuhan, a następnie przekazani do oddziału Zhongfa Xincheng w szpitalu Tongji, gdzie po wybudzeniu, zostali pokazani w chińskiej telewizji państwowej CCTV.

Dr Yi powiedział, że czuje się dobrze, że może wstać z łóżka, ale wciąż ma trudności z samodzielnym chodzeniem.

Powiedział reporterowi: „Kiedy po raz pierwszy uświadomiłem sobie swój stan poczułem strach. Miałem koszmary.”

Dr Hu nie był wtedy w stanie mówić z powodu złego stanu zdrowia, ale uścisnął dłoń Zhanowi, aby wyrazić swoją wdzięczność.

Stan doktora Hu był poważniejszy.

Dr Li Shusheng, który leczył dr Hu, wyjaśnił, że urolog jest przykuty do łóżka od 99 dni, a jego ogólny stan zdrowia jest słaby.

Dr Li powiedział, że martwi się także o zdrowie psychiczne dr Hu. Nadal jest pod opieką na oddziale intensywnej terapii w tym samym szpitalu co dr Yi.

Lekarze po obudzeniu musieli zmierzyć się z faktem zmiany koloru swojej skóry. Obecnie starają się pokonać barierę psychologiczną. Obaj otrzymali wsparcie psychologiczne ze strony szpitala. Teraz powoli dochodza do zdrowia i oswajają się ze zmiana swojego wyglądu.

Co spowodowało zmianę koloru skóry?

Zmiana koloru skory została wywolana zahwianiem równowagi hormonalnej po uszkodzeniu wątroby przez wirusa, obaj lekarze dostali również ten sam lek, który mógł mieć wpływ na ściemnienie skóry.

Lekarz prowadzący dr Li podejrzewa, że skóra dwóch lekarzy zrobiła się ciemna z powodu rodzaju leku, który otrzymali na początku leczenia.

Dodał, że jednym z efektów ubocznych leku jest przyciemnienie koloru skóry. Nie podał nazwy leku.

Dr Li uważa, że kolor skóry obu lekarzy ma szanse wrócić do normy po poprawie funkcji wątroby.

Źródło i fotografie: dailymail.co.uk, youtube.com