Często noszone buty wydzielają przykry zapach. Dzięki tym prostym trikom pozbędziesz się go na zawsze

Niezależnie od pory roku buty potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach, którego powodem są pocące się stopy w czasie wysokich temperatur.

Istnieją odwieżacze do obuwia, ale nawet one nie zawsze są w stanie usunąć odoru przepoconego obuwia.

Mamy dla Was 10 wskazówek jak łatwie pozbyć się tego kłopotliwego problemu.

1. Zamrażarka

Niskie temperatury poradzą sobie z rozkŁadającymi się bakteriami. Jeśli nie działa nic innego, włóż gazety do butów, a same buty do torebki foliowej, a następnie umieść w zamrażarce na 24 godziny. Niska temperatura rozprawi się z zapachem, a gazety pochłoną nadmiar wilgoci.

2. Kawa

Jeśli masz w domu mieloną kawę, możesz użyć jej do pozbycia się zapachu potu z butów. Nasyp kilka łyżek kawy do starej skarpety, a następnie umieść ją w butach na całą noc. Buty będa lekko pachniały kawa, ale zapachu potu nie będzie śladu.

3. Żwirek dla kota

Jeśli masz kota, możesz wykorzystać żwirek do usunięcia zapachu spoconych stóP z butów. Żwirek znakomicie radzi sobie z pochłanianiem wilgoci i zapachu. Postępuj tak samo jak w przypadku kawy.

4. Rajstopy i soda

Wystarczy odciąć dolną część starych rajstop i wypełnić ją sodą z dodatkiem ulubionego olejku eterycznego. Soda rozprawi się z zapachem, a olejek nada obuwiu przyjemny zapach świeżości.

5. Talk

Talk dobrze pochłonie wilgoć i zapach, ale zasypując go do butów trzeba je potem odkurzyć.

6. Cynamon

Zamiast talku możesz wsypać cynamon bezpośrednio do butów. On także będzie wymagał odkurzenia.

7. Herbata

Bardzo skuteczne w odświeżeniu butów są torebki z herbatą. Mogą być one zużyte, ale wysuszone. Bardzo dobrze radzą sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów. Włóż je do butów po jednej lub dwie torebki i pozostaw na noc. Jeśli skropisz je dodatkowo olejkiem z drzewa herbacianego, buty nie tylko nie będą śmierdzieć, ale przyjemnie pachnieć.

8. Szałwia i cytryna

To znakomite połączenie pochłaniacza zapachu i przywrócenia świeżości. Do lnianych woreczków włóż ziele szałwi i pokrojoną skórkę z cytryny. Zostaw na noc i sprawdź jak przyjemnie pachnie.

9. Wkładki

Jeśli zapach jest tak intensywny, że aż trudny do uniknięcia, musisz dbać o to żeby kupować buty z naturalnych materiałów. Jeśli już masz buty z czegoś sztucznego wymień przynajmniej wkładki na naturalne. Zdziwisz się, jak samo to wiele zmieni.

Nie zapomnij podzielić się z innymi!