Dzień przed porodem matka dowiaduje się co przez dziewięć miesięcy nosiła w łonie

Przypadki tak ciężkich wad rozwojowych kończą się w większości przypadków samoistnym poronieniem w bardzo wczesnym stadium ciąży.

Jednak część dzieci rodzi się żywa. Większość z tych, które rodzą się żywe umiera w pierwszej dobie po narodzinach. Przeżyć udaje się bardzo nielicznej grupie przypadków zroślaków.

Znaczenie ma tu przede wszystkim miejsce i stopnień połączenia bliźniąt syjamskich.

Niezwykłość takich płodów sprawiła, że są to przypadki dobrze historycznie udokumentowane. Mimo, że zostały gruntownie przebadane, naukowcy stawiają jedynie hipotezy, natomiast nie są w stanie jednoznacznie wskazać przyczyny powstawania wady, która dotyka 1 na nawet 1 000 000 przypadków bliźniąt jednojajowych.

Ten chłopiec urodził się w Indiach jako skrajnie nietypowy przypadek bliźniąt syjamskich. Miał jedno ciało i dwie główki i nie miał szans na przeżycie. Rodzice doświadczyli prawdziwej tragedii, gdyż dopiero dzień przed narodzinami dowiedzieli się o nietypowym przebiegu ciąży.

Mimo to oczekiwali przyjścia na świat ich synka, pełni nadziei, że będzie w stanie przeżyć. Niestety chłopiec zmarł w zaledwie kilka godzin od chwili przyjścia na świat.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂