Dziewczynka, urodziła się z bardzo rzadką przypadłością. Aż trudno uwierzyć, że można tak żyć!

Virsaviya (Bathsheba) to 7-letnia piękna dziewczynka. Co ją wyróżnia? Urodziła się z bardzo rzadką przypadłością zwaną Penatologią Centrella, jej serce znajduje się poza klatką piersiową. Brakuje jej również części kości klatki piersiowej, mięśni brzucha oraz nie ma przepony.

Virsaviya pochodzi z Rosji, gdzie lekarze nie mają doświadczenia w leczeniu tej rzadkiej choroby.

Lekarze w wielu różnych miastach i krajach rozkładali bezradnie ręce nie potrafiąc pomóc dziewczynce.

W końcu Szpital Dziecięcy w Bostonie zgodził się podjąć leczenia. Dlatego też Dari, samotna matka dziewczynki zdecydowała się wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Operacja miała pomóc dziewczynce wieść długie, normalne życie. Niestety, po skomplikowanych i drogich badaniach szpital zdecydował, że nie podejmie się operacji z powodu wysokiego ciśnienia tętnicy płucnej.

Lekarze powiedzieli matce by pozwolić dziewczynce żyć tak jak do tej pory. Zalecili przybywanie w ciepłym klimacie ponieważ Virsaviya ma również zaburzenia w pracy nerek i pęcherza, przez co może łatwo zachorować. Gdy dziewczynka choruje zaczyna się dławić i ma silne bóle pęcherza i nerek. Zdarzyło się to już kilka razy a brak ubezpieczenia sprawia, że leczenie nawet z pozoru błahych infekcji jest bardzo drogie.

Istnieje nadzieja, że Virsaviya będzie mogła zostać zoperowana, musi jednak nadal przyjmować leki by poprawiło się jej ciśnienie krwi. Niestety zarówna operacja jak i bieżące zabiegi, których potrzebuje dziewczynka są daleko poza możliwościami finansowymi samotnej matki.

Matka dziewcznyki prowadzi konto na Instagramie na którym zamieszcza poruszające zdjęcia i filmiki ze swoją kochaną córeczką. Można się z nią tam skontaktować i przesłać słowa wsparcia.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi 🙂 Udostępnij rodzinie i znajomym.

ŹRÓDŁO: YOUCARING.COM