Fantazyjne wzory i kolory. Prosty sposób na pisanki, które wyglądają jak kauczukowe piłeczki.

Jeśli szukasz ciekawego, oryginalnego sposobu na udekorowanie pisanek w tym roku, to właśnie znalazłaś. Tą technika zrobisz niesamowite, marmurkowe jaja we wszystkich zwariowanych kolorach.

Możliwe, że znasz już ten sposób w wersji na ciekawie zdobione paznokcie. Ten sam trik można zastosować do stworzenia marmurkowych jajek! Natasha Elisa, wraz z córkami, pokazuje jak to się robi w filmie poniżej. Jak widać dzieci mają z tego świetną zabawę.

Najlepszą rzeczą w tej technice jest to, że nie potrzebne jest nic skomplikowanego, żeby ją zastosować.

Ten pomysł wymaga tylko dwóch rzeczy: wody i lakieru do paznokci! Sam sposób jest bardzo prosty.

Jajka Wielkanocne

Materiały:

Lakier do paznokci, w tylu ulubionych kolorach, w ilu chcesz
 
Miska wody
 
Jajka
 
Pojemnik na jajka, gdzie można odłożyć je do wysuszenia

Przepis:
 
Napełnij miseczkę wodą. Miska powinna być szeroka i wystarczająco głęboka, aby zanurzyć jajko przynajmniej do połowy i przesunąć po powierzchni, żeby zaczerpnąć kolor, który na nim pozostanie.
 
Wlej pierwszy wybrany kolor na powierzchnię wody. Ten pierwszy kolor będzie kolorem bazowym. Zrób to samo z drugim wybranym kolorem. Pamiętaj, aby działać szybko, gdy lakier jest mokry.
 
Weź jajko i zanurz je w wodzie do połowy. Trzymaj chwilkę, przesuwaj lub zakręć, a potem wyjmij i umieść w kartonie na jajka, do wyschnięcia.
 

Powtórz to z resztą jaj, które chcesz barwić.
Gdy wszystkie pierwsze połówki jaj zostały pokolorowane i wysuszone, powtórz to z drugimi połówkami. Możesz zanurzyć je w tych samych kolorach lub utworzyć nową kombinację kolorów, aby powstał jeszcze bardziej szalony efekt kolorystyczny!

Prawda, że proste?

Czy to nie jest super? Po prostu kochamy ten marmurowy efekt i myślimy, że ty i twoi dzieci pokochają go również.

Uważamy też, że chociaż Natasha robi połowę jajka za jednym razem, można również zanurzyć je w wodzie całe na raz. Wystarczy użyć łyżki lub szczypiec. Polecamy też użycie gumowych rękawiczek w celu ochrony rąk.

Zobacz dokładnie jak to robi Natasha Elisa. Jeśli sposób ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Ostrzeżenie: Takie jaja są wyłącznie dekoracją i nie nadają się do jedzenia po tym, jak zostały pokryte lakierem do paznokci!

Źródło: YouTube