Firmy farmaceutyczne ukrywają przed nami owoc leczący raka. Powinniśmy o tym wiedzieć.

Coraz więcej ekspertów z całego świata potwierdza, że owoce, ale także inne części tej rośliny, są najsilniejszym pogromcą raka.

Oceniają, że jest 10.000 razy silniejszy niż jakikolwiek inny tradycyjny sposób leczenia raka.

Niestety, badania laboratoryjne są finansowane głównie przez firmy farmaceutyczne, a im najmniej zależy na tym, by świat poznał cudowne właściwości tego owocu, zmniejszając ich zyski ze sprzedaży kosztownych i wyniszczających cały organizm, terapii konwencjonalnych.

To owoce, znane jako Guanabana, Graviola lub po polsku Flaszowiec miękkociernisty, niskorosnącego, wiecznie zielonego drzewa. Owoce są słodkie i duże, mogą być spożywane w stanie surowym lub przetwarzane.

Mają bardzo silne właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze.

Ale przede wszystkim silne działanie antyrakowe.

Naukowcy znaleźli w gravioli związki o nazwie acetogeniny annonaceowe, które w badaniach laboratoryjnych wykazują działanie antynowotworowe. Dzięki tym związkom graviola działa na 12 typów nowotworów i jest 10 000 razy silniejsza niż chemioterapia.

Z badań naukowców z Purdue University w USA wynika, że acetogeniny annonaceowe mają działanie antynowotworowe silniejsze niż chemioterapeutyki stosowane w przypadku raka piersi opornego na ich działanie.

Rak piersi jest tylko jednym z kilku nowotworów, które w badaniach laboratoryjnych zwalcza graviola. Badacze z University of Malaya w Kuala Lumpur wykazali, że ekstrakt z liści gravioli hamuje namnażanie się komórek raka płuc. Udało im się także ustalić, że może on zwalczać komórki raka jelita grubego. Natomiast zdaniem specjalistów z Ghany wyciągi z tej rośliny potrafią walczyć z rakiem prostaty.

Z kolei amerykańscy naukowcy z University of Nebraska Medical Center Omaha dowiedli, że graviola jest obiecującym środkiem na raka trzustki. Poza tym wykazano, że graviola może działać w przypadku raka wątroby i skóry. W testach laboratoryjnych ekstrakty z gravioli zabijają niektóre rodzaje raka wątroby i piersi, które są oporne na działanie chemioterapeutyków.

Zatem…

Z badań laboratoryjnych wynika, że wyciągi z gravioli mogą zwalczać komórki raka płuc, jelita grubego, prostaty, wątroby, trzustki i skóry.

Jednak nie przeprowadzono żadnych badań na ludziach. I na tej podstawie świat medyczny nie może oficjalnie mówić o skuteczności gravioli w leczeniu raka ani takiej terapii stosować.

Dlaczego tak się dzieje? Możemy się tylko domyślać…

Źródło: ncbi.nlm.nih.gov
Źródło/Foto: healthytipsworld