Gienek Loska jest w śpiączce. Artysta walczy o życie w szpitalu.

Gienek Loska pochodzi z Białorusi, ale to w Polsce postanowił żyć, pomimo, że jego talent choć doceniony przez publiczność nie przyniósł mu kariery, pieniędzy ani awansu do klasy celebrytów.

Na fali sukcesu wydał płytę i dużo koncertował, ale takie życie szybko przestało mu się podobać.

Jest zbyt wielkim indywidualistą i artystą niezależnym. Po ogromnym sukcesie w programie X Factor Gienek Loska wrócił na ulicę i nadal zachwycał publiczność graniem na przykład na wrocławskim rynku.

Ale 5 maja 2018 roku życie Gienka Loski radykalnie się zatrzymało.

Odwiedził mamę na Białorusi i tam dostał rozległego wylewu krwi do mózgu. Dopiero po 11 godzinach został zoperowany w szpitali w Baranowicach. Z operacji się nie wybudził i od tej pory pozostaje w śpiączce.

Został wypisany ze szpitala i matka zabrała go do domu. W tej chwili lekarze rokują dobrze. Wykazuje reakcje na dotyk, możliwe, że słyszy. Jest karmiony sondą, oddycha dzięki tracheostomii.

W tym stanie nie może zostać przewieziony do Polski. Choć są starania, by podjąć ryzyko.

Sytuacja matki jest trudna. Sama jest chora, w dodatku nie dysponuje środkami, które mogłyby zapewnić potrzebną całodobową opiekę i środki medyczne, higieniczne, na jedzenie.
Aktualnie celem Polskiej Fundacji Muzycznej jest zbiórka środków by zapewnić pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie.

W Polsce powstała zbiórka za pośrednictwem fundacji na leczenie artysty.

Fundacja wysłała wolontariuszy do pomocy w opiece. Ale potrzeba także specjalistycznej pielęgniarki i rehabilitanta, gdy się obudzi, bo wszyscy wierzą, że tak będzie.

Fundacja i rodzina proszą o wsparcie każdego kto może pomóc. Udostępnij rodzinie i znajomym