Godlewskie nagrały własną wersję Hymnu Polski. Mówią, że na prośbę prezydenta…

Siostry Godlewskie od jakiegoś czasu starają się wzbudzać zainteresowanie i robią to nad wyraz skutecznie. Niemal każda okazja jest dla nich pretekstem do rozgłosu.

Z okazji państwowego święta siostry opublikowały na swoim koncie na YouTube nowy filmik, w którym śpiewają Hymn Polski. Zaznaczają, że robią to na prośbę Prezydenta…

Panie Prezydencie, na Pana prośbę śpiewamy Hymn Polski na 100-lecie Odzyskania Niepodległości! Niepodległa do hymnu!

Jak zwykle pod ich nagraniami nie obyło sie bez słów ostrych, mocnych, a nawet obelżywych. Najwyraźniej internautów nie porwała nowa wersja hymnu.

„Dąbrowski z Wybickim się w grobie przewracają…”

„Błagam was, wiem że robicie to dla fanu itd i że macie wywaloje w hejt, ale nie krzywdzcie chociaż tej pieśni… To jest stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodleglosci a Wy… Szkoda słów, ogarnijcie się”

„Chciałam tylko zaznaczyć, że ta wersja to oryginalna pieśń napisana przez Wybickiego, a nie wymysł sióstr Godlewskich. Wersja, którą znamy dzisiaj powstała później. Komentarze o rzekomej podróbce czy zmianie hymnu przez Godlewskie świadczą o braku znajomości historii, aczkolwiek osobiście zgadzam się z tym, że to wykonanie przynosi wstyd i hańbę Polakom. Hymn to nie zabawa. Począwszy od żenującego intro, poprzez strój, skończywszy na ogólnie negatywnym i niesmacznym wrażeniu uważam, że ten wykon powinien jak najszybciej zniknąć z internetu. Rozumiem, że siostry mają swój indywidualny styl i chcą być tym kim chcą, dlatego też nie powinny zabierać się zaśpiewanie uroczystych pieśni. Żałosne, straszne, okropne, mega nieprofesjonalne. Nie, nie, nie!”

Zobaczcie, posłuchajcie i oceńcie sami: