Ich małżeństwo trwa już 80 lat a wciąż są jak zakochani nastolatkowie. Na czym polega ich sekret?

„Niedojrzała miłość mówi kocham cię, ponieważ cię potrzebuję,
dojrzała mówi potrzebuję cię, ponieważ cię kocham.”

Ci uroczy staruszkowie mają po 99 lat i od 80 lat są małżeństwem jak to możliwe, że wciąż się kochają jakby dopiero się poznali?

Donald i Vivian Hart spotkali się w 1937 roku. Vivian od razu wpadła Donaldowi w oko. Zobaczył ją przed kościołem i dopiero po mszy mógł podejść do niej i zagadnąć. Vivien nie pozostała obojętna na urok Donalda i wkrótce byli po ślubie.

Potem musieli się rozstać, ponieważ Donald poszedł na wojnę.

Na szczęście wrócił cały i zdrowy. Po powrocie pracował jako pomocnik stolarza, więc pieniądze były czymś, czego zawsze im brakowało. Nauczyli się żyć skromnie i doceniać wszystko co mają.

„Kiedy życie Cię przygniata, podnosisz się wiedząc, że możesz liczyć na wsparcie ukochanej osoby. Upewnij się, że jesteś szczery z partnerką i nie zapominaj o humorze! My uwielbiamy się razem śmiać!” – podkreśla Donald.

Vivian natomiast radzi:

„Zawsze trzeba być podporą dla drugiej połówki i nie być obojętnym. Codziennie razem się modlimy. Nie skupiamy się na konfliktach, to bez sensu.”

80-tą rocznicę ślubu Vivien i Donald świętowali z rodziną i przyjaciółmi w domu opieki, w którym zamieszkali, kiedy przestali być wystarczająco samodzielni. Ich znajomi przyznają, że są zabawni, pozytywni, życzliwi i lojalni wobec każdego, ale przede wszystkim wobec siebie nawzajem.

Ich miłość inspiruje wszystkich, którzy ich znają.

Związek idealny nie przychodzi sam ot tak sobie
Z radości, szczęścia i beztroski
Związek idealny wymaga czasu, cierpliwości i dwojga ludzi,
Którzy przechodzą przez trudne chwile,
A mimo to chcą być wciąż ze sobą…

Znacie tak piękny przykład długoletniej miłości?

Źródło i fotografie: youtube