Immunolog: „Przeziębienie i zapalenie oskrzeli lecz mlekiem. Kilka składników – i lek jest gotowy! »

Kiedy temperatura na zewnatrz spada, niemal każdego dnia widzimy ludzi kichających i kaszlących.

Chwilę potem sami zostajemy w łóżku rozłożeni chorobą.

Lekarze twierdzą, że sezon grypowy zaczyna się we wrześniu-październiku, a kończy w marcu-kwietniu. W tym czasie każdy może złapać 2-3 infekcje.

Dziś podpowiemy, za radą immunologa jak leczyć przeziębienia w domu. Naturalne leki są tak łagodne, jak to możliwe, minimalizując potencjalne szkody i nieprzyjemne konsekwencje. Zamiast pigułek, a w nich całej masy chemii.

Leczenie przeziębienia w domu

Natura wyposażyła nas w potężny mechanizm, który nas chroni przed poważnym zachorowaniem – układ odpornościowy. W przypadku zwykłego przeziębienia najważniejsze jest, aby nie zakłócać jego działania.

Stan gorączkowy to jeden z elementów działania systemu. Tymczasem wielu ludzi natychmiast stara się obniżyć rosnącą temperaturę.

To poważny błąd. Organizm potrzebuje wzrostu temperatury, by ciało mogło niszczyć bakterie i wirusy. Należy więc znieść dyskomfort i pozwolić mu działać. Dopiero, gdy temperatura wzrasta powyżej 38 stopni i wciąż rośnie trzeba przeciwdziałać.

Niewiele osób też rozumie, że kaszel jest reakcją obronną organizmu, za pomocą której próbuje on oczyścić drogi oddechowe.
Podczas kaszlu ciało ze śliną uwalnia zarazki. Dlatego kaszel należy leczyć tylko wtedy, gdy trwa kilka dni.

Ale to, co naprawdę musisz zrobić, to pić więcej. Pomoże to wyeliminować flegmę, a także ją rozrzedzić, rozszerzy naczynia krwionośne, poprawiając krążenie krwi.

Zaleca się, aby naturalne leki dostały się do organizmu wraz z płynem. Zaleca się picie gorącego imbiru, gdy jest zimno
herbaty z cytryną. Dodanie łyżki miodu do takiego napoju także pomoże.

Gorąca herbata zawiera garbniki, substancje, które pomagają wiązać i wydalać plwocinę. Cytryna zawierająca dużo witaminy C działa antyseptycznie.

Jeśli w domu są maliny (lepiej świeże, ale także odpowiedni będzie domowy dżem), lekarze zdecydowanie zalecają spożywanie go podczas zimna. W malinach zawarty jest kwas salicylowy, który łagodzi stany zapalne i zapobiega przedostawaniu się patogenów do organizmu.

I na koniec podzielimy się tajemnicą ludowego środka, który skutecznie leczy przeziębienia, a nawet pomaga pozbyć się zapalenia oskrzeli.

Składniki:

250 ml świeżego mleka
1 łyżeczka masła
1 łyżeczka miodu
1 żółtko
0,25 łyżeczki sody oczyszczonej

Przygotowanie:

1. Zagotuj mleko, a następnie ostudź. Dodaj miód i masło. Dobrze wymieszaj.
2. Dodaj sodę oczyszczoną, żółtko i ponownie wymieszaj.
3. Jeśli chcesz, możesz dodać 1 łyżeczkę brandy.

Przyjmuj 50 ml leku dziennie przed snem. Efekt terapeutyczny jest zauważalny następnego dnia.

Źródło i miniatura wpisu: woman.rambler.ru