Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania

Dojrzałe kobiety stosują kremy przeciwzmarszczkowe i regularnie farbują włosy, aby ukryć oznaki starzenia.

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak pozbyć się siwych włosów i czy warto to robić.

Jak się pozbyć siwych włosów

Po pierwsze, wygląd siwych włosów nie zawsze zależy od wieku. Nawet u dziecka widać srebrne pojedyncze włosy. Istnieje również wiele mitycznych historii o siwych włosach. Na przykład angielski filozof i prawnik Thomas More rzekomo postarzał się jedną noc przed egzekucją. Pomińmy legendy i zwróćmy się do najnowszych badań naukowców dotyczących siwych włosów.

Dlaczego pojawiają się siwe włosy

Pigment, który określa zarówno kolor skóry, oczu, jak i włosów, to melanina. To dzięki niemu jedni mogą pochwalić się blond włosami, a inni są dumni z czarnych jak heban. Z biegiem czasu pigmentu staje się coraz mniej, a włosy tracą swój naturalny kolor. Mówiąc najprościej, stają się szare.

Innym powodem, poza wiekiem, dla którego włosy szybko siwieją, jest rasa. Przedstawiciele rasy kaukaskiej szarzeją w wieku 35 lat. Rasa mongoloidalna może pochwalić się naturalnym kolorem nawet po 40-tce. Przedstawiciele rasy negroidalnej najdłużej zachowują pigment. Ich siwe włosy pojawiają się średnio po 45 roku życia.

Trzecim powodem, który decyduje o tym, jak wcześnie siwiejemy są geny. Jeśli twoja matka i babcia wcześnie osiwiały możesz spodziewać się, że srebrne włosy pojawią się w młodym wieku.

Stres

Innym ważnym powodem pojawiania się siwych włosów jest stres. Naukowcy przeprowadzili ciekawe badania na ten temat. Zmierzyli poziom białka we włosach ochotników i doszli do wniosku, że stres wpływa na mitochondria, które produkują energię w komórkach. Podobny efekt wywołały inne czynniki, takie jak długotrwałe unikanie pokarmów pochodzenia zwierzęcego, brak witaminy B12 oraz niektóre choroby, w tym bielactwo.

Czy można pozbyć się siwych włosów?

Omówiliśmy powody, dla których pojawiają się siwe włosy, a teraz porozmawiajmy o tym, jak uniknąć przedwczesnego siwienia. Pierwszy sposób wyłania się bezpośrednio z przyczyn. Ludzie mogą odzyskać swój naturalny kolor włosów, usuwając ze swojego życia stresory. Jedna z uczestniczek wspomnianego eksperymentu wyjechała na wakacje, gdzie doświadczyła relaksu i znacznie zmniejszyła się ilość siwych włosów na jej głowie. Jednak ta metoda jest odpowiednia tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają siwieć.

Domowe sposoby na siwe włosy

Na pewno zastanawiasz się, jak usunąć siwe włosy w domu. Rzeczywiście, istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Aby przywrócić włosom ich naturalny kolor, przed myciem spróbuj nałożyć olej kokosowy na cebulki i na długość włosów.

Dodatkowo: wymieszaj łyżeczkę świeżego imbiru i łyżkę miodu. Zjedz ten „smakołyk” każdego dnia.

Pomocne okazuje się również picie co najmniej 240 mililitrów soku z marchwi dziennie.

Alternatywnie wymieszaj sok z cytryny, sok z amli i olejek migdałowy i nakładaj na skórę głowy i włosy dwa razy dziennie przez 3 miesiące.

A może pokochaj swój nowy naturalny kolor włosów? Piękna Meryl Streep, Helen Mirren, a nawet Gwyneth Paltrow nie wstydzą się fotografować ze srebrnymi włosami.

Odważne kobiety na własnym przykładzie udowadniają, że siwe włosy są świetne i bardzo modne.

A wiele młodych kobiety płaci krocie za szare blondy, które nawet farbowanie bardzo trudno uzyskać.

Źródło: vazhnoznat.com, Miniatura wpisu: freepik.com