Izraelski lekarz wyjaśnia jak wcześnie wykryć raka. Zalecenia ratujące życie!

Telewizja i internet niestrudzenie informują o wciąż to nowych przełomach w leczeniu raka.

Tymczasem nadal nie ma prostych, szybkich, skutecznych i nieinwazyjnnych metod, które ratowałyby ludzkie życie w zaawansowanym stadium nowotworu.

Kluczem do wyleczenia raka, jest przede wszystkim wczesne wykrycie.

Dzielimy się z Tobą ważnymi zaleceniami, które mogą uratować życie Twoje, ale także dla twoich bliskich. To bardzo ważne!

Temat ten jest bardzo ważny, ponieważ wczesna diagnoza raka pozwala podjąć leczenie zanim pojawią się przerzuty. To po pierwsze daje możliwośść wprowadzenia najprostszych i najskuteczniejszych z dostępnych procedur, a po drugie, daje pacjentowi nieocenioną szansę zapobieżenia wieloletnim cierpieniom, kosztom leczenia i po prostu – ratuje życie.

Stosowanie się do tych prostych zasad może pomóc we wczesnym wykryciu raka:

1. Uważność i obserwacja własnego ciała.

Znajomość swojego organizmu pozwala większości pacjentom samodzielnie zauważyć niepokojące objawy, które jest w stanie przeoczyć nawet lekarz.

2. Każdy bez wyjątku powinien skontaktować się ze specjalistą, gdy coś go zaniepokoi, zwróci uwagę na jakieś podejrzane symptomy. Nie spychać ich, nie próbować tłumić swoich obaw. Trzeba się z nimi zmierzyć. Sprawdzić.

3. A co najważniejsze, ludzie powinni być świadoma sformułowanych zaleceń profilaktyki dopasowanej do wieku, płci, aktywności i innych.

Rak na wczesnym etapie:

Medycyna izraelska – jedna z najbardziej postępowych – od dawna wierzy, że lepiej jest zapobiegać wystąpieniu choroby niż przez długi czas i nie zawsze skutecznie leczyć. Z tego powodu Ministerstwo Zdrowia wydaje dużo środków na edukację ukierunkowaną na wczesną diagnozę.

Oto, co polecają izraelscy eksperci każdemu, kto chce żyć długo i być zdrowym. Te wskazówki pomagają zdiagnozować poważne wczesne patologie i na czas rozpocząć terapię.

1. Po 40 roku życia zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą wykonać ogólne badanie krwi, które może wskazać na poważny problem. Na przykład, niskie stężenie hemoglobiny w analizie, obliguje lekarza do szukania przyczyny: możliwe krwawienie z jelita lub żołądka, wrzód, a może problem onkologiczny.

2. Mężczyźni po 50-tym roku życia powinni co roku przechodzić badanie prostaty i wykonać marker nowotworowy, PSA jest antygenem specyficznym dla prostaty.

3. Po 40 tym roku życia kobiety muszą badać piersi i odwiedzać ginekologa raz w roku, wykonać testowanie obecności DNA wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, który pozwala wykryć zmiany przedrakowe szyjki macicy.

4. Po 50-tym roku życia zarówno mężczyźni, jak i kobiety muszą odbywać coroczne badanie gastroskopii i kolonoskopii. Upewniaja one pacjenta, że w jelitach nie ma polipów, które mogą przerodzić się w raka. Zaleca się również przeprowadzenie badania krzepnięcia kału w celu wczesnego wykrycia raka jelita grubego.

5. Jeśli dziedziczna historia jest obciążona chorobami onkologicznymi, należy złożyć wniosek o konsultację z genetykiem, który skieruje na określone badania genetyczne zaleci częstsze wykonywanie powyższych badań.

6. Innym równie ważnym zaleceniem jest coroczne odwiedzanie dermatologa w celu badania skóry pod kątem podejrzeń nowotworów.

Lekarze uczulają pacjentów, że to oni mają byc uważni na symptomy, które wysyła im własne ciało. Zaparcia, wszelkie zmiany, ślady krwi na papierze toaletowym, ucisk w piersi kobiety, zmiana wyglądu znamion na skórze to wszystkie sygnały, które powinny natychmiast skierować do lekarza!

„Wielu moich męskich pacjentów w Rosji ma pewne powszechne uprzedzenia do biegania do lekarza z byle powodu – uważaja to za niemęskie.

Drodzy Panowie! Jeśli odpowiedzialność w twoim rozumieniu jest cechą człowieka, to biegnij do lekarza, nie zastanawiaj się. Nie chodzi tylko o twoją odpowiedzialność za siebie, ale także za Twoich bliskich.” – lamentuje doktor Victor Levy.

Jesteśmy przekonani, że są to proste, ale bardzo cenne rekomendacje, które mogą uratować więcej niż jedno życie. Ty i tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie!

A jeśli po przeczytaniu tego artykułu podjąłeś wreszcie decyzję o wizycie u lekarza to będzie dobry krok do zdrowego i szczęśliwego życia!

Źródło i Fotografie: otozh.com