Jeśli dasz psu dom, pozostanie ci wierny na całe życie…

Odkąd człowiek udomowił psa, ten stał się jego namiastką kontaktu z naturą i pośrednikiem z nią. Pies jako gatunek zrezygnował z życia wśród swoich, w sforze, na towarzysza wybrał człowieka. Cech, które reprezentuje, jesteśmy skłonni szukać w innych zwierzętach domowych. Ale tak naprawdę tylko pies dopasowuje się do naszych oczekiwań. Daje się kochać, przywiązuje się, wybacza. Ma więc cechy, których poszukujemy u ludzi a przy tym nie ma wad, które mają ludzie.

Nie oszukuje, nie kłamie, nie zdradza. Jest oddany i bezinteresowny.

Pewnie dlatego mamy do nich taką słabość. Choć jak wiemy nie wszyscy. Niektórzy potrafią tę wierność i przywiązanie wykorzystać do stosowania przemocy, zaniedbywania czy porzucenia, gdy się już znudzi. Musimy rozumieć, że psa jako domowego towarzysza stworzyliśmy sami i dlatego jesteśmy za niego odpowiedzialni. Pies to nie zabawka, nie musi być nowy.

,,Kiedy dasz psu dom, pozostanie ci wierny na całe życie…”

Obejrzyjcie ten przepiękny, wzruszający film ,,When Harry Met Hero”

HOWND

,,When Harry Met Hero” został stworzony przez markę HOWND, producenta naturalnych szamponów dla psów z Wielkiej Brytanii.

Jeśli podobał ci się film i doceniasz pracę jaką w niego włożyli, sam możesz im o tym powiedzieć odwiedzając stronę: HOWND

Udostępnij aby twoi znajomymi też mogli go zobaczyć.