Jeśli nie masz szczęścia to znaczy, że łamiesz co najmniej 1 z 7 praw wszechświata

Istnieje 7 podstawowych praw wszechświata. Fakt, że nie jesteś ich świadomy, nie uchroni cię przed konsekwencjami.

Jeśli je znasz, mogą pomóc ci uniknąć błędów, utrzymać równowagę życia i stać się szczęśliwym człowiekiem.

Sprawdź czy nie łamiesz zasad wszechświata:

1. Prawo ubóstwa

Jeśli potrzebujesz nowych butów, wyrzuć stare. Jeśli potrzebujesz nowych ubrań, wyczyść swoją garderobę.
Musisz dobrowolnie porzucić to co cię trzyma. Nowe, przychodzi, gdy pozbędziesz się starego.

MAREK 2:20

Nikt nie przyszywa do starego ubrania jako łaty tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze i łata z nowego nie nada się do starego

2. Prawo obrotu

Przygotuj się na utratę tego, co twoje, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

MATEUSZ 13:16

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał i kupił tę rolę.

3. Prawo wyobraźni

Przede wszystkim musisz puścić wodze fantazji. Opisz jak wyobrażasz sobie najwspanialszy dzień swojego życia i nie mów nikomu – tylko osobie, której ufasz. Zachowaj opis i wracaj do niego co jakiś czas.

EFEZJAN 3:20

Bóg, swoją potężną mocą działającą w naszym życiu, jest w stanie uczynić o wiele więcej niż to, o co Go prosimy, a nawet więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

4. Prawo talentów

Człowiek może osiągnąć rozwój osobisty tylko poprzez myślenie, intuicję i wyobraźnię.

EFEZJAN 1:8

On szczodrze obdarzył nas życzliwością, gdy udzielił nam wszelkiej mądrości i zrozumienia* 9 i dał nam poznać świętą tajemnicę związaną z Jego wolą.

5. Prawo daru

Jeśli coś rozdasz, dostaniesz dziesięć razy więcej. Jeśli zostałłeś odbarzony, doceń i podziel się z innymi.

Jeśli posiadacie specjalne cechy i nie używacie ich, obrażacie Wszechmocnego. Jeśli w pełni wykorzystasz to, co masz, i dasz innym, wtedy zostaniesz nagrodzony.

DZIEJE APOSTOLSKIE 20:35

We wszystkim pokazałem wam, że tak pracując trzeba wspierać słabych i pamiętać „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”

6. Prawo „podatków”

Wszechświat zawsze bierze to, co do niego należy. To jest prawo. Nigdy nie wiadomo, kiedy utracone rzeczy zostaną zwrócone. Pieniądze to tylko forma. To, co dajesz, może do ciebie wrócić w formie nowej przyjaźni lub ozdrowienia.

KAZNODZIEI 11: 1

Wyrzuć swój chleb na powierzchnię wód – a przecież po wielu dniach go odnajdziesz

7. Prawo przeprosin

Jeśli nie możesz wybaczyć innym, nigdy nie będziesz szczęśliwy. Jeśli twoja dusza jest pełna zazdrości, po prostu nie będzie w niej miejsca na miłość. Musisz pozbyć się negatywnych uczuć, które niszczą cię od wewnątrz i odbierają spokój.

ŁUKASZ 6,37

I nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia

Nawet jeśli nie jesteś wierzący te zasady świata są uniwersalne. Przestrzeganie ich nie jest łatwe, ale czyni człowieka wolnym i pozwala doświadczyć szczęścia.

Źródło i miniatura wpisu: otozh.com