Jeśli nie musisz lepiej nie wychodź jutro z domu. W tych miastach będzie prawdziwe piekło

Jeśli do tej pory upał Ci doskwierał to mamy dla Ciebie złe wieści.

Meteorolodzy przygotowali ostrzeżenia na najbliższe dni. Mamy się przygotować na kolejną falę upałów sięgającą 36 stopni Celsjusza!

To zwrotnikowe powietrze przyniesie nam tropikalne temperatury. Ścierające się fronty przyniosą także burze z gradobiciem.

IMGW wydał ostrzeżenia dla regionów: Dolnego Śląska, Wielkopolski, Polski Centralnej i Zachodniego Pomorza.

Kulminacja upałów przypadnie na środę. Najwyższa temperatura zapanuje jutro pomiędzy 14 a 16.
Najcieplejszym miejscem Polski będzie Wrocław z temperaturą 37 stopni Celsjusza. To tylko o dwa stopnie mniej niż wynosi rekord ciepła z 27 czerwca 1935 roku.

Ulgę odczuje jedynie północny wschód naszego kraju tam temperatura nie przekroczy 26 stopni.

Wysokie temperatury utrzymają się w najbliższych dniach na południu, na północy na sile przybiorą fronty burzowe z gradem.

W tych dniach należy pamiętać o systematycznym chłodzeniu organizmu. Najlepiej nie wychodzić w godzinach popołudniowych, zasłonić okna, włączyć wentylator. Wizyta w klimatyzowanej galerii handlowej lub innym miejscu, gdzie działa klimatyzacja pomoże ochłodzić ciało choć na jakiś czas.

I najważniejsze. W takich temeparturach bardzo łatwo się odwodnić. Należy dużo pić. Unikajcie słodkich napojów. Najlepiej pić wodę. Poza zaspakajaniem pragnienia woda także wspiera termoregulację organizmu uzupełniając płyny, które wydalamy wraz z potem.