Jeśli szpitale wolisz omijać z daleka ten artykuł jest dla ciebie. 6 testów dla oceny zdrowia

Jeśli szpitale wolisz omijać z daleka ten artykuł jest dla ciebie.

6 prostych testów pozwoli Ci dokonać oceny Twojego zdrowia.

Oczy

Zamknij jedno oko, cofnij się o 3-5 kroków od monitora i spójrz na okrąg. Jeśli niektóre linie są ciemniejsze niż inne twój wzrok kwalifikuje sie do sprawdzenia przez okulistę. Taki efekt wywołuje astygmatyzm.

Elastyczność

Aby wykonać ten test, usiądź na podłodze, rozprostuj nogi i spróbuj swobodnie chwycić palce u stóp. Jeśli jest to dla ciebie łatwe, twoje ciało jest w świetnym stanie. Jeśli nie, to powinieneś zacząć ćwiczyć jogę, pilates lub pływanie, aby zwiększyć elastyczność ciała i zapobiec nadmiernemu osłabieniu stawów.

Serce

Siedzieć przez 5 minut w ciszy, a następnie połóż 4 palce na wewnętrznej stronie nadgarstka drugiej ręki. Znajdź puls. Przez 1 minutę policz olość uderzeń. Dla dzieci w wieku powyżej 10 lat i dorosłych, w tym osób starszych, norma wynosi 60-100 uderzeń na minutę. Większa lub mniejsza liczba może wskazywać na problemy z ciśnieniem. Jednak nie martw się na zapas, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Krążenie

Wlej do szklanki bardzo zimną wodę i zanurz w niej palce na 30 sekund. Jeśli czubki palców są białe, sine lub niebieskie, krążenie krwi jest osłabione. Gwałtowny spadek temperatury (lub stresu) powoduje skurcz naczyń, które dostarczają krew do palców, rąk i nóg, nosa, lub uszu. W rezultacie, w tych częściach ciała nie ma wystarczającej ilości krwi i są one zimne.

Układ oddechowy

Zapal zapałkę i wyciągnij rękę przed siebie. Weź głęboki oddech przez nos i przez usta dmuchaj, próbując zgasić płomień. Ile prób potrzebujesz? Jeśli kilka, to możliwe, że twój układ oddechowy jest osłabiony. Możliwe przyczyny: palenie, brak ruchu, wszelkie przewlekłe choroby układu oddechowego.

Zatrzymywanie płynów

Naciśnij kciukiem na górze lub na dole stopy – jeśli po kilku sekundach po zdjęciu palca są wgłębienia, najprawdopodobniej w organizmie znajduje się płyn. Zaleca się zmniejszenie zawartości soli w żywności i unikania spożywania przetworzonej żywności.

Tarczyca

Zamknij oczy, wyciągnij ramiona do przodu, rozsuń palce na boki i poproś kogoś, aby położył na nich arkusz cienkiego papieru. Jeśli arkusz zaczyna wyraźnie drżeć, powinieneś odwiedzić endokrynologa.

Obserwacje te nie są podstawą diagnozy, ponieważ mogą się pokrywać z objawami innych chorób. Jeśli jednak zauważysz powyższe objawy, nie ignoruj ​​ich. Należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i poddać szczegółowemu badaniu.

Podziel się z innymi!

Źródło i Fotografie:adme.ru